(ФОТО) Кога дознале дека се во врска со ИСТ ДЕЧКО три девојки дошле на ГЕНИЈАЛНА идеја: Неговиот предлог им го ПРОМЕНИЛ ЖИВОТОТ!

Велат дека животот ги пишува најдобрите романи, а оваа приказна пред нас го докажува тоа.
Морган Табор е млада Американка која преку социјалните мрежи дознала дека момчето со кое била во врска ја изневерува веќе една година. И тоа не со една девојка.
Морган контактирала со девојка која ја забележала и која често се допишувала со нејзиното момче, па открила дека Аби Робертс исто така верувала дека е во врска со истиот дечко. Се чини дека девојките со ова ја отвориле Пандорината кутија бидејќи новите откритија покажале дека нивното „момче“ има уште неколку девојчиња. Еден од нив била 18-годишната Беках Кинг.
И не, немало голема тепачка. Девојките, по ова воопшто непријатно искуство, успешно се поврзале. Првиот разговор се одржал преку видео повик, а актерките признале дека во тоа време тие само сакале да разберат што им се случило.


View this post on Instagram

A post shared by FINE CREW (@the.bam.bus)


„Оттогаш, ние само ги споредувавме датумите“, ја ‘проучувавме’ оваа личност за која мислевме дека ја познаваме и и’ верувавме, и тоа беше лудо“, открила Аби Робертс.
Лекувањето на тагата ги натерало да се дружат во живо, а во разговорите забележале дека „дечкото“ им ветил дека ќе ги однесе на патување со пренаменето комбе. Тие биле воодушевени од идејата, па решиле да ја реализираат.
Тие преправиле стар училишен автобус. Реставрацијата траела два месеци, а поголемиот дел од работата го извршиле сами.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 24.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работата оди во насока која вам ви одговара, само треба да бидете трпеливи …