(ФОТО) Ќерката на Лиза Мари Присли, Рајли Кеог, ја прекинала тишината по ненадејната смрт на нејзината мајка

„Не размислувам многу за дедо ми, никогаш не го запознав“, изјавила Рајли
По разводот на нејзините родители, Лиза Мари Присли и Дени Кеог, Рајли (33) останала блиска со семејството, иако сакала независност во кариерата. Рајли Кеог е актерка, а ова е нејзино прво огласување откако нејзината мајка почина на 54-годишна возраст.
Кеог објавила слика со нејзината мајка од детството, а во описот оставила само едно срце. Објавата дојде само една недела откако беше потврдено дека Лиза е погребана на имотот на Елвис, Грејсленд, покрај нејзиниот покоен син и татко.

View this post on Instagram

A post shared by Riley Keough (@rileykeough)


Рајли е првата ќерка на Лиза, од нејзиниот прв брак, во кој доби и син, кој се самоуби пред точно две години. Рајли има уште две сестри, близначки, кои нејзината мајка ги добила од вториот брак.


View this post on Instagram

A post shared by Riley Keough (@rileykeough)


Таа еднаш изјавила како се чувствува што е внука на толку познат дедо:
– Луѓето секогаш ме прашуваат „Колку е лудо што дедо ти беше Елвис? Јас ги радувам давајќи им одговор ‘Да, многу лудо!’ Но, всушност, никогаш не размислувам за тоа. Реалноста е дека јас знам за мојот дедо колку што некој би знаел за дедо кој никогаш не го запознал, изјавила младата актерка.

View this post on Instagram

A post shared by Riley Keough (@rileykeough)


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиера на детскиот филм „Луси гангстерката“

Денес, со почеток во 16:00 часот во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево премиерно …