(ФОТО) Кејт Мидлтон никогаш поженствена!

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, уште еднаш покажа дека вистинската елеганција нема цена.
Кејт Мидлтон неодамна посети болница во Лондон која се грижи за напуштените деца за да разговара за подобрување на системот.


За таа прилика, принцезата од Велс избра розово одело на дизајнерската куќа на Александар Меквин, а како што пренесува „Daily Mail“, Кејт Мидлтон е долгогодишен љубител на облеката на оваа модна куќа.

View this post on Instagram

A post shared by VIDEOS OF THE WALES FAMILY 👑❤️ (@walesvideos)Во овој поглед, не е чудно што принцезата од Велс избра елегантен розов костум.
Кејт целото издание го комплетирала со гломазен бел ремен, како и салонки во иста боја.

Фоти: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиерна изведба на театарската претстава „Парови“ вечерва во Драмски

Вечерва, со почеок во 20:00 часот, во Драмскиот театар во Скопје, премиерно ќе биде изведена …