(ФОТО) ЈА КОПИРАЛА МОНИКА БЕЛУЧИ, А НЕ И Е НИТУ ДО КОЛЕНА: Најпознатата старлета носела ист фустан како актерката пред 3. децении!

Ким Кардашијан неодамна на Мет Гала „влезе“ во фустанот од пет милиони долари што го носеше Мерлин Монро, златната дива на Холивуд, а овој пат реши да го пресоздаде изданието на уште една позната убавица – Моника Белучи.

This image has an empty alt attribute; its file name is monika-beluci-1-1.jpg
Ким на Инстаграм сподели серија фотографии на кои позира во необично, сензуално издание, иако закопчана од глава до пети, а на кои ја видовме славната Италијанка пред три децении.Имено, реалната ѕвезда ги покажа своите бујни облини и тенок струк во винтиџ бордо плишан корсет, кој доаѓа во комплет со предимензиониран кардиган. Под корсетот носела и црно здолниште и црни ликра хеланки, а изданието го комплетирала со елегантна, но ноншалантна, малку разбушавена пунџа.
Станува збор за креација на брендот Dolce & Gabbana, а интересно е што Моника Белучи за прв пат му ја покажа на светот на ревијата на оваа италијанска куќа, во далечната 1991. година. Познатата Италијанка, тогаш на само 27. години, овој корсет го носеше токму на ист начин како и денес Ким, а старлетата дури и ја „симнала“ фризурата на Моника.

This image has an empty alt attribute; its file name is monika-beluci-i-kim-kardasijan.jpg
Очекувано, ова предизвика бројни реакции на социјалните мрежи, но и поделени мислења. „Кога некој ќе и забрани вака да ги валка имињата на жените“, „Јас да сум Моника ќе ја тужев“, „Ова е срамота“, „Зошто мисли дека е во лигата на Моника“, „Можеби е добро да го облече ова, и да види дека на Моника не и е ниту до малото прсте“, „Изгледа како кловн и аниматор во циркус“, „Ова е сквернавење на жена како Белучи“, „Дали Моника сега седи и плаче? Затоа што ќе плачев ако некој ме понижи вака“, се само некои од коментарите во сличен дух.


Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …