(ФОТО) Имате стан од 30. квадрати и немате идеја како да го опремите? Оваа жена нашла решение!

Станот чија приказна денес ви ја донесуваме нè привлече на прв поглед и веројатно би помислиле дека станува збор за уште една совршена, пространа и светла внатрешност на Инстаграм, да не наидевме на фактот дека станува збор за гарсониера која има само 30. квадратни метри.
Овој стан од 30 квадратни метри е вистинска мала бајка и секоја нова фотографија што сопственикот ја објавува на Инстаграм служи како инспирација за нова промена во сопствениот ентериер.
Како е уреден овој стан од 30. квадратни метри?

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Rike 🖤 Nordic Interior I DIY (@30qm_)


Овој стан се наоѓа во норвешкиот град Графтдијк, на северот од земјата. Станува збор за стара зграда, која го вклучува и оваа понова реновирана гарсониера Античкиот дух скоро целосно исчезна од внатрешноста и тој бил редизајниран во минималистички сканди стил, со акцент на деталите што ја прават разликата.
Црна и бела, тактички наизменично се разменуваат, давајќи внимание тука и таму на декор во неутрални и земјани бои.
Секојпат и тогаш, на Рајке и се допаѓале мали трансформации на просторот, токму во форма на детали, менувајќи ја сликата за целиот простор од сезона во сезона. Сè уште е истиот стил, а украсите му даваат свежина.
Подолу ви донесуваме повеќе фотографии од овој простор, каде што централната точка е дневната соба со трпезарија, а има и спална соба од 7. квадратни метри, кујна и бања.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …