(ФОТО) ХАЛИТ И БЕРГУЗАР – Каков луксуз: Ѕирнете во луксузната божиќна оаза на Онур и Шехерезада, во која од неодамна уживаат со своето трето дете

Убавата актерка со обожавателите сподели фотографија од својот луксузен стан кој веќе е украсен со новогодишни украси, а раскошната елка никого не остави рамнодушен.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)


Една од најпознатите турски актерки, убавата Бергузар Корел, на Македонците најпозната по улогата на Шехерезада во серијата „1001 ноќ“ и актерот Халит Бергенч пред нешто повеќе од еден месец по трет пат се остварија во улога на родители.
Овој пат се роди девојчето Лејла, а славниот пар актери со неизмерна нетрпение го очекува своето семејство овој Божиќ да ужива во нивниот прекрасен дом со наследничката и двата сина, 12-годишниот Али и едногодишниот Хан.


This image has an empty alt attribute; its file name is berguzar-korel-572x1024.jpg

Убавата актерка со обожавателите сподели фотографија од својот луксузен стан кој веќе е украсен со новогодишни украси, а раскошната елка никого не остави рамнодушен. Фановите го пофалија украсувањето на домот, а многумина им завидуваат на пријатната божиќна атмосфера.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

Инаку, оваа актерска двојка е во брак од 2009. година. Сепак, врската меѓу нив во текот на 12. години не беше идилична. Освен тоа, за време на снимањето на серијата „Сулејман Величествениот“ се шпекулираше дека Сулејман ја изневерува сопругата со актерката Мерјем Узерли.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Читаме боса нова со „Акварела“ квартет

„Литература.мк“ во партнерство со радиото „Џез ФМ“ организираат низа музички настани во новото Café Literatura …