Tag Archives: халит ергенч

(ВИДЕО+ФОТО) ПОЗНАТИОТ ТУРСКИ ПАР ГО ПРОШИРУВА СЕМЕЈСТВОТО: Ѕвездите на „Далеку од дома“ очекуваат уште едно момче!

Според видеото кое се прошири по турските медиуми очигледно е дека познатата турска актерка Бергузел Корел со сопругот Халит Ергенц го очекува второто дете… Познатата турска актерка Бергузар Корел со актерот Халит Ергенч се венча во 2009. година откако романсата ја почнаа на снимањето на серијата „1001 ноќ“. Славната актерска …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Далеку од дома“: Двојка во животот и во серијата!

Турската воена драма „Wounded love“ или „Vatanim Sensin“, кај нас преведена како „Далеку од дома“ е првата серија по „1001 ноќ“ откако брачната двојка Халит Ергенч и Бергузар Корел снимаат заедно. Сега во оваа воена драма тие повторно се двојка и на филмското платно. За приказната како повторно им се …

Повеќе »

„Сулејман“ и Кристијан Беил заедно ќе снимаат филм во Србија

Турскиот актер, Халит Ергенч (47) кој со славата се здобил како Сулејман Величествениот во истоимената серија во Србија ќе го снима филмот „Јаничар“. Освен улогата, турскиот глумец ќе биде и продуцент бидејќи сакал својата долгогодишна актерска кариера, последните 25. години градена и во Америка, да ја круниса токму со филмот …

Повеќе »