Tag Archives: бергузар корел

(ФОТО) ЕМОТИВНО – НА БЕБЕТО ОКОЛУ ВРАТОТ МУ СЕ ЗАВИТКАЛА ПАПОЧНАТА ВРВКА, СЕ ПОРОДУВАВ 11. БОЛНИ ЧАСОВИ! Шехерезада објавила слики од породилиштето и сите ги расплакала!

Турската двојка Бергузар Корел (39) која е позната по улогата на Шехерезада и Халит Ергенч (51) кој го паметиме како Сулејман Величествениот, пред две недели добија трето дете – ќерката Лејла. Шехерезада сега на својот Инстаграм објавила серија емотивни фотографии од породувањето и открлаи дека се породувала 11 часови. Исто …

Повеќе »

(ФОТО) Славната турска актерска двојка добила трето дете: Го откриле името на девојчето

Бергузар утрово родила девојче, а тамошните медиуми пишуваат дека ја нарекла Лејла. Актерската двојка се уште не се огласила на социјалните мрежи за приновата во семејството. Турската актерка Бергузар Корел и сопругот Халит Ергенч, најпознати по улогите на Шехерезада и Онур во серијата „1001 ноќ“, го добија своето трето дете, …

Повеќе »

(ФОТО) Шехерезада во костим за капење покажала поголем труднички стомак, фановите ја фалат: „Прекрасна мама“

Турската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг Халит Ергенч, најпознати по своите улоги како Шехерезада и Онур во серијата „1001 ноќ“, го чекаат своето трето дете. Актерката неодамна откри дека чека девојче, а сега објави фотографија на Инстаграм каде покажа поголем труднички стомак. „Ја заслужувате секоја секунда среќа“, „Уживајте во …

Повеќе »

(ФОТО) ШЕХЕРЕЗАДА И СУЛЕЈМАН ЧЕКААТ ЌЕРКА: Глумицата организирала ЗАБАВА на која го открила полот на бебето – И се остварила желбата!

Актерката Бергузар Корел, попозната како Шехерезада и нејзиниот колега и сопруг Халит Ергенч, кој го паметиме како Сулејман Величествениот, ќе станат родители по трет пат. Додека турските медиуми пишуваа дека бракот на актерската двојка е во криза, и дека тие се разведуваат, двајцата „работеле“ на трето дете. Шехерезада и Сулејман …

Повеќе »

(ФОТО) Бергузар и Халит очекуваат трето дете

Бергузар Корел, турската актерка попозната како убавата Шехерзада, на својот Инстаграм профил објави дека го чека третото дете со сопругот Халит Ергенч. Не ја гледавме во телевизискиот свет последните три години. Таа сега снима нова серија, а добрата вест ја добила на половина од проектот. Беше речено дека серијата што …

Повеќе »

(ФОТО) Славната турска глумица Бергузар Корел објавила слики од породувањето и емотивна порака за роденденот на синот

Познатиот турски актерски пар Бергузар Корел (38) и Халит Ергенч (51) се горди родители на два сина, Али и Хан. Но, денес Али го слави својот 11-ти роденден, а по тој повод Бергузар има особено емотивна објава на својот Инстаграм профил. Заедно со честитките за нејзиниот син, таа објави и …

Повеќе »

(ФОТО) Го препознавате ли ова девојче? Со светска слава се здоби со улога во најпопуларната турска серија

Фотографијата објавена на профилот на турската телевизиска и театарска актерка најпозната по нејзината улога во серијата „1001 ноќ“ ги воодушеви обожавателите. Бергузар Гокче Корел на својата Инстаграм приказна објавила фотографија од своето детство и ги воодушевила обожавателите. Имено, оваа популарна актерка е родена на 27. август 1982. година во Истанбул, …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОБЛЕМИ ВО БРАКОТ – ОТКРИЕНО ПОРАДИ ШТО СЕ РАЗДЕЛИЛЕ БЕРГУЗЕР И ХАЛИТ! Глумецот не сакал дете, говорел дека е ПРЕСТАР а потоа таа го ПРЕСЕКЛА!

Брачната двојка Халит Ергенч и Бергузар Корел, попознати во јавноста како Шехерезада и Онур од популарната серија „1001 ноќ“, веќе подолго време минуваат низ брачна криза. Наводно, нивниот 11-годишен брак бил загрозен поради неверството на славниот Сулејман. Проблемите започнале откако Бергузар целосно им се посветила на децата, а особено откако …

Повеќе »

(ФОТО) Бергузар Корел открила како изгледа појадокот во нејзиниот дом

Една од најпопуларните турски актерки Бергузар Корел (38) на социјалните мрежи објави како изгледа појадокот во нејзиниот дом. Инаку, Бергузар деновиве се подготвува да се врати на сцената со театарската претстава „Девојки и момчиња“, во која паузираше некое време. Таа повторно ќе се појави пред турската публика на 30-ти септември. …

Повеќе »