(ФОТО) Генијален потег на канадската пошта против мрачната стварност

Во обид да се избори со мракот на епидемијата на коронавирус, Канадската пошта решила да донесе малку радост со тоа што отсега натаму поштенските камиони во весели бои  ќе ја обиколуваат земјата
Во 28. градови во Канада, 37. шарени возила превезуваат писма и пакети секој ден, што предизвикало насмевки кај граѓаните кои излегуваа да земат пошта од поштенското сандаче.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Meggie (@makewithmeggie)


Секој камион е украсен со големо сонце и слика на камионет во боите на канадската пошта (сина, бела, црвена) како се вози по бои на виножито, со натпис „благодарам“ со големи букви.
Дизајнерот Ендру Луис за Франс прес изјавил дека размислувал што ќе биде забавно, изјавувајќи дека луѓето полуделе од изолација поради епидемијата на коронавирус.
Луис успеал да ја убеди канадската државна пошта, а самите поштари започнаа да објавуваат фотографии од веселите камиони на социјалните мрежи.


Фото: Принтскрин/reddit.com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска: Сакаат независност и тешко се врзуваат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …