(ФОТО) Барак Обама на сопругата и честитал 30 години брак: „Добив на лотарија…“

Поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел слават 30 години брак.
По овој повод, поранешниот прв човек на САД се огласи на социјалните мрежи и испрати емотивна порака до својата сопруга користејќи фотографија од свадбата, но и понова.
„После 30 години, не сум сигурен зошто изгледаш исто, а јас не. Знам дека добив на лотарија тој ден – дека не можев да побарам подобар животен партнер. Среќна годишнина душо“, напишал Обама.

View this post on Instagram

A post shared by Barack Obama (@barackobama)


И Мишел сподели слична објава на својот Инстаграм, честитајќи му ја годишнината на својот сопруг.Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиера на детскиот филм „Луси гангстерката“

Денес, со почеток во 16:00 часот во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево премиерно …