Tag Archives: Мишел Обама

(ВИДЕО) Мишел Обама пеела на концертот на Брус Спрингстин во Барселона

Сопругата на поранешниот американски претседател Барак Обама, Мишел Обама, се појавила на концертот на Брус Спрингстин во Барселона, а потоа ја искористила приликата, се качила на сцената и запеала Мишел Обама и актерката Кејт Капшо, сопруга на режисерот Стивен Спилберг, се здружија со сопругата на Спрингстин и колешка од бендот …

Повеќе »

(ФОТО) Барак Обама на сопругата и честитал 30 години брак: „Добив на лотарија…“

Поранешниот американски претседател Барак Обама и неговата сопруга Мишел слават 30 години брак. По овој повод, поранешниот прв човек на САД се огласи на социјалните мрежи и испрати емотивна порака до својата сопруга користејќи фотографија од свадбата, но и понова. „После 30 години, не сум сигурен зошто изгледаш исто, а …

Повеќе »

(ФОТО) Џил Бајден ја воодушевила Мишел Обама со необичен подарок!

Пријателството на Џил Бајден и Мишел Обама трае со години, а сега првата дама на Америка одлучила да ја изненади својата пријателка Мишел Обама во 2009 година во Белата куќа засади разновиден зеленчук, а сега Џил Бајден штотуку ги собрала плодовите од трудот и и’ испратила корпа полна со свеж …

Повеќе »

(ФОТО) Валканиот, искинат џемпер на Кобејн е продаден за 334.000 долари: Ова се 10. најпознати кардигани на сите времиња! Еден открил премногу!

Кардиган (сardigan) е англиски збор и е еден вид џемпер со копчиња за разлика од џемперот што се влече над главата. Многу познати личности ја обожаваат оваа облека, а најпознатиот е секако валканиот, со флеки, искинат зелен кардиган на Курт Кобејн во кој се појави на шоуто на МТВ Unplugged …

Повеќе »

(ФОТО) МИШЕЛ ОБАМА ИЗБРАНА ЗА НАЈПОЧИТУВАНА ЖЕНА ВО СВЕТОТ: Меланија Трамп е на ужасното… место

Некогашната прва дама на САД, Мишел Обама е официјално избрана за најреномираната личност во светот. Таа дури ја преминала и кралицата Елизабета и многу други познати дами. Според една неодамнешна анкета, која опфатила 42.000 луѓе во 41. земја, поранешната прва дама ја предводела листата на “најценети жени во светот”. Обама …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мишел Обама ја изненадила публиката и го украла вниманието на доделувањето на Греми!

Мишел Обама изнеадила со појавувањето на сцената на синоќешното доделување на Греми шокирајќи ја присутната публика која навивала толку гласно што морала по втор пат да го започне својот говор. Обама, во светкав костум, се појавила на сцената на отворањето на доделувањето на наградите со водителката Алиша Кис, Лејди Гагамала …

Повеќе »

(ФОТО) Мишел Обама изнела ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ од приватниот живот: „Моите ќерки се зачнати со вонтелесно оплодување!“

Нејзината автобиографска книга треба наскоро да биде објавена… Бившата американска прва дама, Мишел Обама, открила дека пред 20. години имала спонтан абортус и дека таа и бившиот американски претседател, Барак Обама, своите две ќерки ги зачнале со вонтелесно оплодување. Мишел Обама (54) во својата мемоарска книга „Becoming”, која наскоро треба …

Повеќе »

(ФОТО) Што и да допрат претвораат во злато: На што се’ Обами ќе заработат вистинско богатство!

Оваа година Обами ќе ги собират плодовите од својот труд. Наскоро би требало да стартува серијата инспирирана со нивните животи, а во ноември ќе излезат мемоарите на Мишел Обама кои се нејзина искрена исповед. Бившиот претседател на САД, Барак Обама, и неговата сопруга Мишел се во сериозни преговори со Нетфликс, …

Повеќе »

(ФОТО) Барак Обама преговара да сними серија за Нетфликс

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, преговара со Нетфликс да продуцира високо-буџетна серија, објави „Њујорк тајмс“. Изданието, цитирајќи луѓе запознаени со „разговорите во напредната фаза“, пишува дека „според услови на предложен договор, кој се уште не е финален, Нетфликс ќе им плати на Обама и неговата сопруга Мишел за екслузивна …

Повеќе »