(ФОТО) Адријана Лима во мини фустан ја продолжи модната револуција која ја започна Ријана

Модната револуција започна и сега е јасно дека смелиот труднички изглед на Ријана има големо влијание врз модниот свет.
Манекенката Адријана Лима прошета по пистата на ревијата на Александар Ванг во Лос Анџелес, а во таа прилика облече мини фустан кој го открива нејзиниот труднички стомак.
Ако нешто е доказ дека Ријана радикално го променила стилот на бременост, тоа беше ова шоу. Имено, бремената Адријана се појави во краток, црн фустан со длабоко деколте и огромен шлиц кој целосно го разоткри нејзиниот поголем стомак.

Да потсетиме, јавните настапи на Ријана за време на бременоста привлекуваат големо внимание, а таа во таа прилика изјави:
„Уживам да не се грижам за покривање на стомакот. Ако се чувствувам малку буцкаво, не е важно. Тоа е бебе!”, објаснила Ријана во интервју за магазинот People.
Таа додала дека модата и дала голема самодоверба додека се подготвува да стане мајка за прв пат.


View this post on Instagram

A post shared by badgalriri (@badgalriri)


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …