Дневен хороскоп за вторник, 05.12.2022: Избегнувајте емоционални предизвици или флертување со личност која има необична репутација…

Овен
Љубов:
Нема потреба да се однесувате скромно во друштво на саканата личност. Следете ги вашите чувства или „ритамот на срцето“.
Работа:
Наоѓате вистинска смисла или задоволство во различни ситуации кои го разубавуваат вашето расположение и го збогатуваат вашето животно искуство.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Бик
Љубов:
Објаснете му на партнерот дека имате слични желби и интереси. Потребен ви е добар поттик и заеднички предизвик.
Работа:
Треба да смислите заемно корисна акција. Сè е можно, ако правилно ги поврзете информациите што ги имате.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.


Близнаци
Љубов:
Се повеќе почнува да ви пречи нечие присуство или однесување. Сакате да ја господарите со целата ситуација.
Работа:
Збунети сте од одговорите што ги добивате од колегите, бидејќи секој има своја верзија на приказната или лични интереси што ги доведува во заедничка корист.
Здравје:
Избегнувајте стресни и напорни ситуации.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

СПОРЕД ШТО СЕ ИЗДВОЈУВАТЕ ОД ТОЛПАТА? Направете го тестот и откријте што ве прави различни и посебни

Личноста е збир на карактеристики на секој човек, а таа секогаш доминира и најдобро ве …