Дневен хороскоп за недела, 29.12.2019:Време е да се сменат некои воспоставени правила на однесување – бидете доволно имагинативни!

Овен
Љубов:
Ако добиете „лош сигнал“, важно е да се дистанцирате и да почекате некоја подобра можност. Избегнувајте емоционални предизвици.
Работа:
Упорно се обидувате да го наметнете вашето влијание врз вашите соработници, но има ситуации кои ги надминуваат вашето знаење или професионално искуство.
Здравје:
Важно е да се ослободите од непотребни грижи, да се опуштите.

Бик
Љубов:
Дајте се од себе да разубавите нечие расположение или да го третирате вашиот партнер на необичен начин. Бидете доволно имагинативни.
Работа:
Нема причина да донесете важни одлуки зво афект или врз основа на вашиот прв импулс. Прифатете двонасочна соработка, но не по секоја цена.
Здравје:
Обрнете внимание на подобра здравствена превенција.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Овој прв ден од викендот треба да го посветите на уживање во одморот, …