Дневен хороскоп за недела, 23.02.2020: Изберете го повнимателно лицето со кое сакате емоционално да се опуштите или да уживате во некоја поинтимна забава…

Овен
Љубов:
Вашите љубовни желби можете да ги исполните на заобиколен начин. Уживајте во убави работи со блиска личност.
Работа:
Некој ги загрозува вашите деловни интереси, но нема причина да се грижите. Важно е правилно да го процените редоследот на овие потези.
Здравје:
Вечерните часови ќе уживате во излегување или одење, опуштете се.

Бик
Љубов:
Партнерот се обидува да ја намали меѓусебната напнатост и да ве расположи со нови идеи. Покажете добра волја.
Работа:
Ги преценувате вашите лични можности, нема причина за професионално расудување кога треба да донесете разумна одлука.
Здравје:
Ќе ви годи активен одмор и повеќе часови добар сон.


Близнаци
Љубов:
Изберете го повнимателно лицето со кое сакате емоционално да се опуштите или да уживате во некоја поинтимна забава.
Работа:
Кај себе поттикнете креативна љубопитност и упорност, но само до тој степен што нема да биде проблем да ги исполните вашите намери.
Здравје:
Избегнувајте неумереност и различни видови екстремно однесување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …