Дневен хороскоп за четврток, 22.09.2022: Изгледате носталгично и премногу размислувате за нечие отсуство. Чувствувате жалење за некои пријатни или далечни спомени…

Овен
Љубов:
Доколку ве оптоваруваат нови емотивни сомнежи, разговарајте искрено со саканата личност и инсистирајте да ја докажете вистината.
Работа:
Во заеднички интерес е актуелните проблеми да се решат што побрзо и без дополнителни компликации.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација, опуштете се.

Бик
Љубов:
Имате впечаток дека вашиот партнер упорно крие одредени детали или вистина, што дополнително влијае на вашето мрзоволно расположение.
Работа:
Нема потреба да ги обвинувате другите за вашиот деловен неуспех, не бидете неправедни кон личност чии намери не ги знаете доволно.
Здравје:
Избегнувајте премногу напорни или стресни ситуации.


Близнаци
Љубов:
Можно е вашиот партнер да има повеќе проблеми отколку што сфаќате. Покажете емпатија и разбирање на секој начин.
Работа:
Изгледате како личност која вашите деловни и финансиски цели ги става над интересите на мнозинството, поради што очекувате различни коментари.
Здравје:
Потребна ви е добра грижа и психолошка поддршка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 14.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Оваа недела повеќето Овни ќе потрошат најголем дел од своето време и енергија …