Дневен хороскоп за четврток, 14.10.2021: Нема потреба да се тестира нечие трпение или емоционална наклонетост…

Овен
Љубов:
Вашиот партнер прави работи поради кои треба да се чувствувате поласкани или задоволни. Одговорете на сличен начин.
Работа:
Не сакате да ви бидат диктирани правилата на однесување. Сакате да го зачувате правото на мислење и индивидуалност.
Здравје:
Избегнувајте лоши навики, ќе ви годи престој во природа.

Бик
Љубов:
Саканата личност се обидува да ве остави со верба дека се е во ред. Но, чувствувате нов проблем.
Работа:
На деловната сцена, се има свој „животен век“, но вие упорно инсистирате на работи што одамна се надминати.
Здравје:
Ќе ви годи релаксација и опуштање.


Близнаци
Љубов:
Латентната несигурност што ја чувствувате произлегува од емоционална слабост или неспособност одлучно да се спротивставите на една блиска личност.
Работа:
Треба реално да ја процените ситуацијата на деловната сцена. Дејствувајте претпазливо и не верувајте во се што гледате или слушате кога се среќавате со соработниците.
Здравје:
Избегнувајте ситуации во кои чувствувате психолошки притисок.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Овој прв ден од викендот треба да го посветите на уживање во одморот, …