Дневен хороскоп за четврток, 14.03.2019:Се’ што денес ќе се случува е нестабилно, нејасно и збунувачки – ќе има показатели вокој правец да ги усмерите проблемите!

Доколку претходниот ден сте успеале да покренете енергија, овој денешен ден ќе биде полесен за преживување, а доколку претходниот ден сте го завршиле без успех на полето на проточност на енергија, овој четврток може многу повеќе да ве вознемири отколку останатите на кои средата им била поуспешна на тоа поле. Се што денес ќе се случува е нестабилно, нејасно и збунувачки.Добриот енергетски старт од вчера ќе ви го олесни овој проблем така што проблемите ќе можете да ги преусмерите во своја корист. поволниот аспект на Марс и Сатурн ќе ви покаже пат во кој правец да делувате.
Ви го сакаме секое добро.

Овен
Работа
Ви се чини дека и покрај добрите резултати на работа, нема пофалби и финансиска
стимулација. Може да биде катастрофално, но не се откажувајте. Добрите времиња само што не дошле.
Љубов
Овните кои се долго во врска може да се почувствуваат како да упаднале во колотечина. Ако сте едни од нив обидете се да внесете малку разновидност во врската со партнерот.
Здравје
Внесувајте повеќе витамини во вашето тело.


Рак
Работа
Вие негативно реагирате на промените во деловното опкружување. Променете го ставот поради новата ситуација.Тоа може да биде добро за вас.
Љубов
Имате чувство дека вашиот партнер не ве разбира. Опуштете се и не дозволувајте си да ве обземе лошо расположение. Овој викенд испливајте, веќе долго време сте под вода.
Здравје
Ако сте пушач, размислете да ја оставите оваа лоша навика.

Близнаци
Работа
Имаш чувство дека колегите ви работат зад грб и за жал не грешите во тоа. Обидете се да
останете со сите во добри односи, за да не им дадете дополнителен материјал за
озборување.
Љубов
Дозволувате стресот да влијае на вашиот приватен живот. Би било добра идеја заедно сопартнерот да испланирате релаксирачка активност.
Здравје
Бидете внимателни што јадете.


Рак
Работа
Ја откривте тајната за успех во бизнисот. Обезбедете добри односи со шефовите и колегите и е имате повеќе придобивки од тоа. Сепак, не мешајте премногу кариера и пријателство.
Љубов
Вие сте свежо вљубени и ова има многу позитивно влијание врз вашето расположение. Потрудете се ова чувство да трае подолго.
Здравје
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) УНИКАТНИ РЕАКЦИИ – Изразите на лицето на италијанската премиерка се инспирација за бројни шеги: Која си денес Џорџија Мелони?

Италијанската премиерка Џорџија Мелони, освен што е во јавноста поради низата политички одлуки кои ги …