Детален годишен хороскоп за 2018.година

Првата половина од годината планетата Уран конечно ќе помине од знакот Овен во знакот Бик за во втората да започне владеењето на планетата Сатурн која ќе доминира во знакот Јарец. Фокусот оваа година е ставен на земјените знаци кои ќе се придвижат кон собирање на поголеми знаења, амбиции и остварување на замислените цели.
Овните поодлучно ќе навлезат во новата година, Биковите ќе грабаат по своите цели, Раковите ќе зрачат со поголема самодоверба, додека Скорпиите ќе заблескаат поради чувството на мир и спокојство.
Кликнете на вашиот знак и погледнете што ве очекува во текот на наредната 2018. година.

ОВЕН                                                ВАГА


БИК                                                СКОРПИЈА

БЛИЗНАЦИ                               СТРЕЛЕЦ


РАК                                                 ЈАРЕЦ

ЛАВ                                                ВОДОЛИЈА


ДЕВИЦА                                        РИБИ

извор: idividi.com.mk

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Прославата на Светскиот ден на Бубата

Вториот по ред собир годинава во организација на Буба Клуб Македонија е прославата на Светскиот …