АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО ЗА ДО КРАЈОТ НА ОВАА РАБОТНА НЕДЕЛА: Топло, стабилно и со рано-летни температури на воздухот

Метео прогноза на Славчо Попоски:

До самиот крај на оваа скратена работна недела, времето во Македонија ќе се задржи стабилно, суво, сончево и натпросечно топло. И понатаму ќе бидеме под влијание на топлата воздушна маса која од северните предели на Африка продира кон нашите краишта. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.


Што се однесува до температурите, тие и понатаму ќе бидат рано-летни и ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 29 степени.

Во Скопје и околината исто така ќе имаме слично време, температурата ќе се искачува во интервалот помеѓу 28 и 29 степени.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кинотека во рамки на проектот „Сезона на филмски класици“ ќе го реставира филмот „МИС СТОН“

Кинотека ова година ќе го реставира филмот МИС СТОН на Жика Митровиќ, во рамки на …