АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ЈА БИЕ ЖИВОТНАТА БИТКА – Мустафа Надаревиќ: Уште сум во болница, не знам кога ќе излезам!“

Актерот Мустафа Надаревиќ на 2. мај го прослави својот 77-ти роденден, но, за жал, во болница.

Легендарниот актер во јануари објави дека му било дијагностицирано малигно заболување на белите дробови. Наскоро пристигна вест дека актерот се чувствува добро, а на крајот на март, Надаревиќ рече дека е во болница на испитување.
Во петокот, Надаревиќ одговорил на повикот на „Аваз“.
„Сè уште сум во болница. Не знам кога ќе излезам. Не знам што друго да кажам за мојата состојба“.
Надаревиќ дошол во Сараево на почетокот на март да снима нови епизоди од серијата „Луд, збунет, нормален“, која беше прекината поради пандемијата на коронавирус. Потоа се врати во Загреб.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Отворен е конкурсот „После дождот“ во чест на јубилејот 30 години од македонскиот и светски класик „Пред дождот“

Ако си млад филмаџија, музичар, графичар, ликовен уметник…поканет (а) си да учествуваш на конкурсот „После …