51. ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ „МАЈСКИ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ” 2023 предизвика невиден интерес кај публиката – Се бара билет „повеќе“

НОБ со големо воодушевување објави дека досега е забележана рекорна продажба на билети за 51. ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ „МАЈСКИ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ” 2023!
Доколку и Вие сакате да присуствувате на некоја од претставите на Мајските оперски вечери, кои се вратија во стариот сјај, дирекцијата на НОБ објави список на претстави за кои сеуѓте има билети…

This image has an empty alt attribute; its file name is majski-operski-veceri-2.jpg


„На наше огромно задоволство, ве информираме дека билетите за оперските претстави „Кармен“ (17.5.) и „Травијата” (21.5.) СЕ РАСПРОДАДЕНИ!
🎟️Останати се уште мал број на билети за:
🎵РЕКВИЕМ – Џузепе Верди (26.5.2023, 20.00 ч.)едно од најмоќните и најдраматичните дела во историјата на класичната музика!
🎵Грандиозната и величествена „АИДА“ од Џузепе Верди (31.5.2023, 20.00 ч.) која што традиционално ќе ги затвори 51. „Мајски оперски вечери“.

This image has an empty alt attribute; its file name is majski-opertski-veceri-plakat.jpg
➡️Инфо за авторската и солистичката екипа на: www.operabalet.mk
🎟️Билети:
Билетарница: 078 426 536 и 02 3118 451
Онлајн: www.operabalet.mk“, истакнаа на страната на Мајските оперски вечери на Фејсбук.


Фото: Facebook


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …