3 РАБОТИ ШТО ТРЕБА ДА ГИ ОТСТРАНИТЕ ОД ЖИВОТОТ ВО ФЕВРУАРИ: Ако се ослободите од ОВА, ве очекуваат среќа, успех и просперитет

Ослободете се од негативното, за да ви дојде нешто ново, позитивно и убаво…
Февруари е месец на љубовта, периодот кога веќе јасно ги креиравме нашите новогодишни одлуки, свесни сме како да одиме напред, имаме јасен план. Еуфоријата околу празниците помина, повеќе сме посветени на себе, посмирени сме, свесни за чекорите што треба да ги преземеме.
За да ги зголемите шансите и да ги искористите можностите, важно е да се ослободите од се што ве саботира, од се што е непотребно што носи тензија.

Еве ги 3-те работи што треба да ги отстраните од вашиот живот во февруари 2023 година за да привлечете среќа:


1. Исчекување чудо – Во февруари треба да се откажеме од идејата дека сите работи во животот се случуваат сами по себе. Ако навистина сакате да успеете на работа, тргнете по тоа. Ако треба да најдете сродна душа или да ја вратите хармонијата во врската, обидете се да се потрудите. Февруари може да биде среќен месец, но немојте да мислите дека работите што ги сакате ќе ви дојдат без труд. Ќе мора да се соочите со предизвици, но енергијата што ја вложувате може да ви донесе успех на многу полиња.

This image has an empty alt attribute; its file name is fevruari-1.jpg


2. Врска со негативно, токсично, непотребно – Февруари е периодот кога вреди да се размислува кои работи, луѓе и околности треба да ги исфрлите од вашиот живот. Престанете да комуницирате со оние кои се сомневаат во вас или обидете се да искористат предност од вас. Не мора да се врзувате ниту за стари работи. Ова се однесува, на пример, за технологија, автомобили, накит. Ако нешто седи подолго време непотребно, не ви користи или ве потсетува на нешто лошо, време е да го подарите, продадете или да го искористите на друг начин. Ослободете се од старото и непотребното, за новото да влезе во вашиот живот.

3. Желба да знаете сè однапред – Не мора сè да планирате, треба да живеете во вакви поволни периоди овде и сега, уживајќи во она што го имате. Иднината може да се промени непредвидливо, па ако се убедите себеси дека овој или оној настан што го очекувате ќе се случи многу наскоро, може да бидете разочарани. Планирајте, обидете се да го исполните она што го сакате, но не се откажувајте ако сè не оди баш како што сте замислиле.


Искористете го февруари како месец на саморазвој, напредок и добри односи. Нека ви го донесе само најдоброто

Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Џез концерт на Гоце Стевковски Квинтет

На 6 декември 2023 година, со почеток од 19.00 часот, во ЈОУДК “Бранд Петрушев” во …