Tag Archives: ослободување

20 ГОДИНИ БИЛА ВО ЗАТВОР ЗА УБИСТВОТО НА СВОИТЕ ЧЕТИРИ ДЕЦА: Кога ја пуштиле на слобода светот ЗАНЕМЕЛ

Кетлин поминала 20 години во затвор тврдејќи дека е невина, а потоа била ослободена поради овие докази. Кетлин Фолбиг беше помилувана откако се појавиле нови докази за убиството на нејзините четири деца. Некогаш ја окарактеризираа како најлошиот сериски убиец во Австралија, но сега и официјално е докажано дека не ги …

Повеќе »

(ФОТО) Боксер чекал шест децении на извршување на смртната казна, а потоа бил ослободен: Го соборил Гинисовиот рекорд

Поранешен јапонски боксер влезе во „Гинисовата книга на рекорди“ како осуденик кој долго чекаше на извршување на смртната казна Обвинителите одлучиле да не се жалат на одлуката донесена минатата недела од Вишиот суд во Токио, кој наредил повторно судење на поранешен професионален боксер, осуден на смрт за случајот со четирикратно …

Повеќе »

3 РАБОТИ ШТО ТРЕБА ДА ГИ ОТСТРАНИТЕ ОД ЖИВОТОТ ВО ФЕВРУАРИ: Ако се ослободите од ОВА, ве очекуваат среќа, успех и просперитет

Ослободете се од негативното, за да ви дојде нешто ново, позитивно и убаво…Февруари е месец на љубовта, периодот кога веќе јасно ги креиравме нашите новогодишни одлуки, свесни сме како да одиме напред, имаме јасен план. Еуфоријата околу празниците помина, повеќе сме посветени на себе, посмирени сме, свесни за чекорите што …

Повеќе »

(ФОТО) ПОНИШТЕНА ПРЕСУДА – ПОСЛЕ 40 ГОДИНИ ЗАТВОР УТВРДИЛЕ ДЕКА НЕВИН Е ЗАД РЕШЕТКИ, А ДНК АНАЛИЗАТА ЈА ОТКРИВА ВИСТИНСКАТА ВИСТИНА! Морис Хестингс: „Не сум огорчен“

Шеесет и девет годишниот Морис Хестингс поминал речиси 40. години во затвор поради убиство што не го извршил. Тој беше ослободен откако анализата на примерокот на ДНК покажала дека Хестингс е невин. Судот во Лос Анџелес во петокот ја поништи пресудата за убиството на Роберта Вајдермаер во 1988. година. „Многу …

Повеќе »

Четири начини да се ослободите од стресот

Масажата се користи со векови и се смета за најефикасно средство кое ни овозможува да го зачуваме нашето здравје и да се ослободиме од стресот. За жал, луѓето на кои им е потребна масажа, особено оние кои водат активен животен стил, презаситени со стресни ситуации, обично не можат да најдат …

Повеќе »

(ВИДЕО) 4.000.000 ЛУЃЕ ВО ШОК ГЛЕДАЛЕ ШТО И СЕ ЗАГЛАВИЛО МЕЃУ НОЗЕ: „Зачекорив, слушнав писок и видов нешто ЦРНО!

Една жена се згрозила откако открила жив лилјак кој виси од нејзиното меѓуножје откако го слушнала како писка. Корисничка на „Тикток“ објавила видео на кое се гледа како лилјак виси од нејзините панталони, и оттогаш има собрано повеќе од 4.100.000 прегледи. Во видеото, таа ја покажува својата реакција и во …

Повеќе »

Слобода за злоставуваната Французинка која го убила сопругот

Французинката Валери Бакот, која цел живот ја злоставувал нејзиниот очув, кој станал нејзин сопруг, беше прогласена за виновна за неговото убиство, но таа доби намалена казна и беше ослободена. Таа беше осудена на четири години затвор, но три се условни, па била ослободена затоа што веќе одлежала една година. Бако …

Повеќе »

Почина актерот познат по улогите во филмовите „Ослободување“ и „Супермен“

Актерот од ХОЛИВУД, Нед Бити, кој публиката најдобро го памети по улогите во филмовите „Ослободување“, „Супермен“ и „Мрежа“, почина на 83-годишна возраст. Бити почина од природна смрт во неделата наутро во неговиот дом во Лос Анџелес меѓу членовите на семејството, изјавила неговата ќерка Блусм Бити за Холивуд репортер, а веста …

Повеќе »

Вашиот хороскопски знак открива како најлесно можете да се ослободите од стресот!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕ може секој да се справи со стресот на вистински начин, но секој се справува со него на свој начин. Она што може да функционира за една личност, не …

Повеќе »