Tag Archives: успех

Овие знаци ќе бидат апсолутни победници во август: Се’ ќе им успева – тврди рускиот астролог Павел Глоба

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овие знаци ќе бидат апсолутни победници во август: Се’ ќе им успева – тврди рускиот астролог Павел Глоба Рускиот астролог Павел Глоба е ценет на светско ниво, а сега …

Повеќе »

УСПЕХОТ Е НИВНО ВТОРО ИМЕ: Лицата родени во овие 4. хороскопски знаци се ментално најјаки!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Според астролозите, за овие 4 знаци нема никакви пречки… Постојат 4. знаци кои претставуваат чиста моќ. Тие знаат дека животот е низа предизвици и нема да попуштат на ниту …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВ УСПЕХ НА СЦЕНАТА НА „ГРАНД“: Македонката Мими Јовановска го крена жирито на нозе, публиката во солзи

Јовановска настапи со две песни кои бараат посебна и различна мајсторија во изведбата, од Пепи Бафтировски и Уснија Реџепова… Македонската кандидатка Мими Јовановска од Велес која има само 19. години го воодушеви жирито од „Ѕвездите на Гранд“ кое стана на нозе додека таа го имаше својот настап… „Нема ништо поубаво …

Повеќе »

Важни пораки на руски астролог за секој знак на Зодијакот:Овие совети водат кон голем успех!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој ќе ги усвои зборовите ќе пронајде и среќа! Астрологот Наталија Милахова ја открива тајната на успехот за секој хороскопски знак. Овие зборови и мантри ве водат да ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВО СВЕТОТ СЕ СЛУЧУВААТ И УБАВИ РАБОТИ: 21. годишник ја добил првата плата а потоа на родителите им приредил незаборавно изненадување за Божик!

Се сеќавате на што направивте со вашата прва плата? Павин Смит сигурно нема никогаш да заборави што направил со својата. 21-годишниот играч бил успешен во безбол и бил прв во изборот на играч оваа година. Тој потпишал со Diamondbacks во Аризона и добил 5 милиони долари. Наместо да купи нова …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА 5. ГОДИНИ ОД БЕЗДОМНИК ДО МИЛИОНЕР: На 17. останал на улица а потоа смислил ГЕНИЈАЛЕН ПЛАН – Ова се неговите 5. совети за успех!

Хари Сандерс има само 22. години и веќе е извршен директор на компанија. Сепак, животот не го мазел овој млад човек. На 17-годишна возраст тој се откажал од училиштето, наскоро бил препуштен сам на себе и завршил на улица. Сепак, во 2015. година, непосредно пред да стане бездомник, ја основаше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НОВ УСПЕХ ВО „НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА“ – Македонскиот кандидат и пееше на својата сопруга: Неда Украден со комплиментот „Ова го можат само Македонците!“

 Не можеме а да не кажеме „СЕКОЈА ЧЕСТ„ за сите кои собираат храброст да се појават во шоуто „Никогаш не е доцна“ бидејќи после долги години само желба се добива вистинска шанса за настап и тоа пред милионски аудиториум…Еден од нив, секако е, Игор Ангелов од Струмица кој синоќа го …

Повеќе »

ТАТКО НА ЃОКОВИЌ: Србија ја бомбардираа 20. земји – Новак успеа и покрај тоа!

НОВАК ЃОКОВИЌ неодамна загуби од Роџер Федерер на финалето на АТП во Лондон, остана без полуфинале и прво место на крајот на годината. Публиката во Лондон аплаудираше за секоја негова грешка и Ѓоковиќ при напуштањето на теренот не ги поздрави трибините. Таткото застана во одбрана на Новак Однесувањето на публиката …

Повеќе »

Македонски танчери светски шампиони во латино шоу

Танчери од Скопје, остварија неверојатен резултат на Светското Првенство во Латино и Синхро кое се одржа во Сараево, БиХ. Зад нашите танчери останаа претставниците на Италија и Србија. По пауза од една година, тие повторно ја освоија титулата Светски Шампион во детска категорија. Покрај титулата светски шампион во Латино Шоу …

Повеќе »