Tag Archives: среќна

Седум знаци кои откриваат дека сте во здрава и среќна врска

Не е важно дали сте во долга врска, брак или на почеток на романсата, одржувањето среќен и здрав однос во заедница со друго лице никогаш не е лесна работа. Љубовта игра голема улога, но тоа колку многу се сакате не значи дека нема да наидувате на пречки и имате тешки …

Повеќе »

(ФОТО) Ужива во мајчинството: Само 20. дена после породувањето Ана Ивановиќ ги воодушевила обожавателите!

Српската тенисерка се породила неодамна и на свет го донела првото дете во бракот со фудбалерот Бастијан Швајнштајгер. Иако Ана Ивановиќ во потполност е посветен на синчето Лука, не го намалила заедничкото време со сопругот. Кога бебето спие, среќните сопружници уживаат во времето резервирано само за нив. I love that …

Повеќе »

(ФОТО) Убаво и стојат: Некогаш беше најубава, а сега и’ со вишок килограми фановите ја обожуваат!

Откако е во врска со милијардерот Хасан Џамал (29) популарната пејачка постојано се дебелее. Но, очигледно дека тоа воопшто не и пречи на популарната пејачка, Ријана (29), а нејзините фанови го обожуваат нејзиниот нов имиџ. 🐉 A post shared by badgalriri (@badgalriri) on Feb 28, 2018 at 1:12am PST finally …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез заслужено ужива на одмор во Мексико, еве кој и прави друштво

Американската пејачка и глумица Селена Гомез, новогодишниот одмор, во луксузна вила во Мексико, го минува со пријателки… Многу нешта и се случиле на Селена Гомез во изминатата, 2017.,година. минала операција, трансплантација на бубрег поради компликациите кои и ги задава автоимуната болест, лупус, раскинала со рнб музичарот The Weeknd, но и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Малечката Валерија блеска од среќа по успешната операција: „Чао Македонијо, многу ве сакам!“

Седумгодишната Валерија од Штип мина низ успешна операција на тумор на мозокот во Истанбул, благодарение на хуманите луѓе кои за кратко време ги собраа потребните средства за лекувањето во странство. Краток период по хируршкиот зафат, слатката Валерија со широка насмевка им упати порака на цела Македонија во знак на благодарност …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наташа Беквалац прв пат проговори после третиот брак:„Ме исмеваат, но јас сум среќна“

Наташа Беквалац во почетокот на неделата му го изговорила судбоносното „ДА“ на избраникот Лука Лазукиќ, со кого очекува дете. Ова е трет брак за пејачката а поради тоа е често мета на лоши коментари. 💓 A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on Sep 27, 2017 at 10:39am PDT Меѓутоа, …

Повеќе »