„Види ме“ – интерактивен инклузивен настан утре во Дајмонд Мол

Утре, 4 јануари 2024 година во ТЦ Дајмонд Мол, со почеток од 18 часот ќе се одржи интерактивен инклузивен настан со наслов „Види ме“, во организација на Коалиција Менуваме – Агенда 2030.

Програма:


17:30 часот – пристигнување на родителите и децата
18:00 часот – отварање на настанот заедно со распеаниот ДЕДО МРАЗ
18:10 до 19:00 часот – настап на Енерџи Бенд и Ѓоко Јович
19:10 до 19:30 часот – настап на Влатко Лозановски – Лозано
19:40 часот – настап на Принц, Дарко и лице со попречен вид
20:00 часот – делење на поклони и пакетчиња за дечињата
20:30 часот – затворање на настанот

Ве очекуваме!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …