(ВИДЕО+ФОТО) Прегратка за која сите зборуваат: Снимката на Меган и тинејџерка е ХИТ на интернет

На социјалните мрежи вирално стана видео на кое Меган Маркл се прегрнува со една од нејзините обожавателки во Велика Британија. Имено, војвотката од Сасекс пристигна во Британија со принцот Хари по смртта на кралицата Елизабета Втора.
Една 14-годишна обожавателкаго сподели видеото со Меган на TikTok и брзо стана вирално.
„Хари и Меган беа апсолутно прекрасни! Еве за која прегратка сите зборуваат. Беше толку убаво да се види ова и таа е толку убава жена одвнатре и однадвор. Те сакаме, Меган“, се вели во описот на видеото.

@izzychar97 Meeting Meghan, what a beautiful soul. We love and support you 💜 #meghanmarkle #meghan #windsor ♬ original sound – Isabelle Charters


Имено, Маркл прашала девојка по име Амелка како се вика и потоа и упатила комплименти, а потоа ја интересирало колку време чекале.
„Два часа“, рекла девојката, на што Меган одговори: „О Боже, се надевам дека ќе се вратиш дома наскоро, ти благодарам што си тука за нас и го цениме тоа“. Потоа обожавателката ја прашала Меган дали може да ја прегрне, на што војвотката се согласила.
Амелка подоцна изјавила за CNN дека сака да сподели прегратка за да му покаже на кралското семејство дека Британците сè уште ја сакаат Меган.

View this post on Instagram

A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex)


Принцот Хари и Меган Маркл биле поканети во Виндзор во последен момент
Потсетуваме, принцот Вилијам во последен момент му испратил драматична порака на принцот Хари, во која ги поканил него и неговата сопруга Меган Маркл во замокот Виндзор да присуствуваат на почитта на покојната кралица и да добијат изрази на сочувство со него и Кејт.
Очигледно, Вилијам не го поканил својот брат по наредба на принцот Чарлс, како што претходно се мислеше.
„Сè се случило многу брзо со оглед на тоа што браќата не се видоа во Шкотска“, изјавил изворот за странските медиуми.
Хари и Меган имаат затегнати односи со кралското семејство откако се повлекоа како високи членови на кралското семејство во јануари 2020. година. За време на интервјуто со Опра Винфри во март 2021. година, принцот Хари откри дека имало моменти кога неговиот татко престанал да одговара на неговите повици.
Инаку, принцот Хари денеска објави емотивно писмо до неговата покојна баба, кралицата Елизабета Втора. Пораката е објавена на веб-страницата Archewell и на страната на принцот Хари.Фото: Принтскрин/YouTube/Independent

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ИМАЛА ПОСЕБНА ПРИЧИНА – Кејт Мидлтон се огласила на Инстаграм и проговорила за здравјето: „Ја знам моќта на природата!“

Кејт Мидлтон по повод отворањето на новите градини во Природонаучниот музеј во Лондон и проговорила …