Tag Archives: прегратка

(ФОТО) СЕ ПОЈАВИЛА ДОСЕГА НЕВИДЕНА ФОТОГРАФИЈА НА ТОШЕ ПРОЕСКИ: Пејачот во прегратка на родителите – тие никогаш не се опоравиле од загубата на синот!

(ФОТО) СЕ ПОЈАВИЛА ДОСЕГА НЕВИДЕНА ФОТОГРАФИЈА НА ТОШЕ ПРОЕСКИ: Пејачот во прегратка на родителите – тие никогаш не се опоравиле од загубата на синот! Пејачот Тоше Проески трагично загина во сообраќајна несреќа на 16. октомври 2007. година. Тоше зад себе остави бројни хитови кои и денес се многу популарни, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Божјо чудо:Предвреме родено бебе на смртната постела ја прегрнало својата близначка но потоа се случило нешто…

Прегратката на овие близначки, од кои едната била на умирање ја променила медицината… Малечките близначки Кајри и Бријел Џексон биле родени 12. недели пред терминот. Тие не биле доволно развиени, а докторите не им давале позитивни прогнози за преживување. Откако ги ставиле во посебни инкубатори, состојбата на Бријел почнала да …

Повеќе »

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате вообичаени ритуали при одењето – дали се држите за рака или одите прегрнати? Кој е лево, а кој десно? Дали можеби се бакнувате во јавност? Одговорите на овие прашања во голема мера можат да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко прв пат го земал синот во раце па со емотивната реакција трогнал илјадници луѓе

ПРВАТА средба со детето е незаборавен момент за мајките и татковците. Солзите од радост е невозможно да се воздржат кога родителите првпат ги земаат своите деца во раце, а тоа се случило и со овој татко кој со својата емотивна реакција на првата средба со својот син допрел илјадници луѓе. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимката од емотивната средба на Меси и сопругата е прегледана скоро 3. милиони пати

Фудбалската репрезентација на Аргентина го победи Бразил во финалето на Копа Америка, а Лионел Меси со тоа го освои својот прв меѓународен трофеј во дресот на националниот тим. Неговата сопруга Антонела Рокузо исто така беше среќна за победата. По подигнувањето на трофејот, Меси пристигна во аргентинскиот град Росарио, каде на …

Повеќе »

(ФОТО) Дејан Станковиќ и Ибра во прегратка:Ибрахимовиќ не замерил за навредите на Маракана!

Црвена ѕвезда херојски играла на реваншот од првото коло во нокаут фазата во Лигата на Европа против Милан, но на крајот не отишла понатаму. Избраниците на Дејан Станковиќ ремизираа 1:1 на „Сан Сиро“, а тренерот на српскиот шампион го исполнил ветувањето по натпреварот. Во интервју за италијанските медиуми пред овој …

Повеќе »

Ова е приказната зад потресната фотографија на прегратката на лекар и дедо со ковид

Фотографија на лекар во заштитно одело и ракавици кој, без прекин, работи 256. дена и гушка постар пациент на Денот на благодарноста, се прошири на социјалните мрежи како симбол на очајот на луѓето кои страдаат од ковид 19 и медицинскиот персонал кој се грижи за нив. Снимката од прегратката на …

Повеќе »

(ФОТО) Очајнички сакала прегратка од баба си во изолација…па се сетила како да ја добие!

Таа дојде со идеја, нè информираше и помина неколку часа работејќи на завесата, рекла мама Линдзи, признавајќи дека „завесата и неа добро и дошла“ за да прегрне некои пријатели… Изолацијата и социјалното растојание поради пандемијата КОВИД-19 се веројатно најтешки за најмладите, а тоа го потврди и медицинската сестра од Калифорнија, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Емотивно видео на бескрајна љубов: Кога новороденче ќе ја прегрне мајка си во породилиште!

Моментот што се случил во породилното одделение ги разнежнил сите присутни. Едно бебе станало светска сензација само неколку минути откако се родило. Тоа е малечката Агата Рибиеро Коелjo, родена преку царски рез во Бразил. Лекарите ја донеле малечката Агата кајнејзината мајка, а тоа што се случило во тоа време ги …

Повеќе »