(ВИДЕО+ФОТО) Никол Кидман: Поради серијата „Слом“, заболев психички

Неодамна Никол Кидман можевме да ја гледаме во реномираната серија „Слом“, што, тврди оваа актерка, и оставило големи последици со кои се уште не се помирила, а сега како гостинка на подкаст открила со што се бори.
„По снимањето на серијата, избегав од градот на две недели, бидејќи не можев. Мојот имунолошки систем повеќе не ја знаеше разликата помеѓу глумата и вистината. Таа улога ми остави толку многу психолошки и физички последици што денес можам да тврдам дека сум психички болна. Имам голем проблем со кој сè уште се борам“, рекла актерката.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Nicole Kidman (@nicolekidman)


Во серијата глуми сопруга на Хју Грант, кој е обвинет за убиство на жена со која имал романса и со која имал дете. Подготовките за оваа улога и самото снимање ја изморија актерката многу психички уморна бидејќи овој лик не бил воопшто едноставен.
Никол вели дека не е единствената актерка во оваа ситуација и дека повеќето актерик се психички исцрпени по снимањето на серија или филм затоа што влегуваат толку длабоко во ликот што глумат, што им е тешко да ја напуштат таа состојба на умот одеднаш.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristina Brajovic Car (@kristinabcar)

„Имам способнот лесно да влезам во ликот, но за жал не можам толку лесно да излезам од него. Понекогаш не можам да спијам или ако по некое чудо успеам да заспијам, се будам неколку пати во текот на ноќта. За среќа, мојот сопруг го разбира сето тоа и тој ми е голема поддршка во такви ситуации“, рекла Кидман.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Оваа физичка активност го намалува ризикот од прерана смрт за 47 проценти

Една нова студија покажа дека велосипедистите имаат 47 отсто помал ризик од прерана смрт и …