(ВИДЕО+ФОТО) Кејт Мидлтон заиграла тенис во мини здолниште: Издание на војвотката кое не можеме често да го видиме!

Кејт Мидлтон одигра тениски меч во пар со младата Ема Радукану, победничка на УС Опен.
Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, не можеше да го сокрие својот ентузијазам кога играше тенис со победничката на УС Опен, Ема Радукану во Лондон.


Кејт се приклучи на прославата за враќањето дома, и бидејќи сака да игра и да следи тенис, морала лично да и честита на осумнаесетгодишната Ема.


View this post on Instagram


A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@dukeandduchessofcambridge)


Таа се појави на теренот во спортска тениска комбинација. Војвотката носеше мини здолниште и раскопчана тренерка. Не добиваме често шанса да видиме такво опуштено издание на британската принцеза.
Кејт не ја симнала насмевка од лицето во текот на целиот натпревар, а играле и со тенисери и тенисерки во инвалидски колички.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Строга диета со која за 13 дена ќе се подготвите за одмор – Може да „истопите“ од 9 до 13 кг!

Данската диета е ригорозна програма која трае 13. дена и доколку сакате да ја спроведете, …