(ВИДЕО+ФОТО) 9.ГОДИНИ НЕ МОЖЕЛЕ ДА ИМААТ ДЕЦА, потоа го направиле ова: Сигурни се дека поради тоа Бог ги наградил!

Кој верува во чуда, тој чуда и создава…
Џош и Алиша Дагерти од Соединетите држави 9. години не можеле да добијат бебе.Се труделе за основаат семејство, иако сите лекари кај кои биле им велеле дека нема шанси да дојде до бременост.
Во тие девет години, Алисија имала, верувале или не, 11. спонтани абортуси, по што почнала да крева раце.
Сепак, во 2010 година, тие донеле судбинска одлука – одлучиле да го посвојат малечкиот Алекс, пренесува Реорlе..


View this post on Instagram

A post shared by Dougherty Foster Adopt (@doughertydozen)


„Беше толку неверојатно да се има дете во куќата. Тој втрча во собата и викаше „мамо“, „тато“. Бевме пресреќни. Во сета таа радост, во сето тоа лудило, шест дена подоцна ние направивме дете! Не очекувавме дека повторно ќе забременам. Месец и пол подоцна, ја добивме информацијата после што дојде и стравот. Сепак, 11. пати имав спонтани абортуси. Сепак, живботот не изненади, попртецизно не награди за усвојувањето на Алекс. Сигурна сум в о тоа. Осум месеци подоцна ни се роди Зои“, раскажува Алисија.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …