Tag Archives: судбина

(ФОТО) ЉУБОВ ПОСИЛНА ОД СЕ – Животот ги раздвоил во детството: Ниту не наслутувале какво сценарио ќе им приреди судбината 20. години подоцна!

Им било судено да бидат заедно Лора Шил и Мет Гродски имаат бајка. Уште во предучилишна возраст, Мет им кажал на своите пријатели дека двајцата ќе стапат во брак. Дваесет години подоцна, тие се венчани. Мет и Лора се запознале на предучилишен престој во Феникс. Како што напишал Мет на …

Повеќе »

(ВИДЕО) СУДБИНИ – ЈА ЗАГУБИЛА РАБОТАТА ПОРАДИ КОРОНА А ПОТОА ПРЕЖИВЕАЛА ПЕКОЛ: Минала 9. дена во кома – „Среќна сум што сум жива иако не знам како ќе ја платам сметката од 11.000 долари!“

Ли Бломберг од Висконсин, каде рестриктивните мерки се продолжени до 26. мај, се опоравува од инфекција со корона вирусот и сака сите што протестираат во Америка,поради мерките со карантин „да престанат да плачат и лелекаат“, пренесува Си-Ен-Ен. “Поминав девет дена во индуцирана кома, на респиратор. Поминав уште девет дена на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новак се присети на Коби:„Има побитни работи во животот…“

Новак Ѓоковиќ после победата на Австралија опен, се осврна на трагичната судбина на Коби Брајант. Ѓоковиќ го освои Австралија опен со победа над Доминик Тим по пет драматични сета. Во изјавата по натпреварот, по кревање на осмиот шампионски трофеј во Мелбурн, Новак зборуваше делумно за работи надвор од тенисот. Melbourne …

Повеќе »

ВРЕДИ ДА СЕ ПРОЧИТА – Ако не оди по план, оди според судбина: Најдобрите работи во животот се случуваат кога најмалку се надеваме!

Никогаш не трчајте по среќата, таа ќе го најде патот до вас – самостојно. На крајот на краиштата, сите на овој свет го добиваат тоа што го заслужуваат... Најдобрите работи ќе дојдат во вашиот живот во моментот кога најмалку ќе се надевате. Понекогаш клучот за среќата не лежи во неговата …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕШКА СУДБИНА – „ВИЕ ВСУШНОСТ ГЛЕДАТЕ КАКО МЕ СИЛУВААТ!“: Го снимила најпознатиот ФИЛМ ЗА ВОЗРАСНИ додека и држеле ПИШТОЛ вперен во глава – Морбидни детали од животот на славната глумица!

Линда Лавлејс се прославила во 1972 година во еден од најпознатите филмови за возрасни на сите времиња, „Длабоко грло“. Филм за жена која сфатила дека нејзините рецептори за сексуално задоволство во грлото ка ја вивнат меѓу sвездите. Линда наскоро станала икона на сексуалната револуција, обожавана дури и од славниот Хју …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО – „ЖАЛ МИ Е ШТО НЕ БЕВ ТУКА КОГА ТИ БЕВ ПОТРЕБНА“: Испратила порака на бројот на својот ПОЧИНАТ ТАТКО, а одговорот што го добила едноставно „крши срца!“

Чејсити Патерсон од Арканзас на социјалните мрежи објавила СМС порака што ја испратила до телефонскиот број на нејзиниот починат татко, како и одговорот што го добила. Како што вели таа, тој одговор ја уверил дека сè би било во ред со неа. Пред четвртата годишнина од смртта на нејзиниот татко, …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ НЕ ГО МАЗЕЛ: Најтажните моменти од животот на Дино Мерлин

За жал Дино ја загубил и својата прва сопруга, Лејла, после долго и тешко боледување, а од бракот ги има ќерката Наида и синот Хамза. Неговите деца никогаш не се експонирале, а Дино секогаш се трудел својот приватен живот да го чува далеку од очите на јавноста.Сега е вторпат женет …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИГРА НА СУДБИНАТА – И РЕКЛЕ ДЕКА ЌЕРКАТА И УМРЕЛА НА РАЃАЊЕ: 29. години подоцна и пристигнал меил – но ниту тоа не било крај на изненадувањата!

Тина Бехарано (47) од Лос Банос, Калифорнија, родила ќерка кога имала 17. години, но кратко време по породувањето, и било кажано дека нејзиното бебе починало. Три децении подоцна, таа дознала дека нејзината мајка и лекарите ја излажале. Веднаш откако го однеле од просторијата за породување, нејзината мајка и’ рекла дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАГИЧНА ПРИКАЗНА КОЈА ЈА ЛЕДИ КРВТА ВО ВЕНИТЕ: Актерска надеж и манекенка го убила својот сопруг во самоодбрана – ја мачел на најлоши можни начини и и’ го уништил животот полн со перспектива!

Сандра Едвардс имала сè, нејзиниот сон во Холивуд се приближувал до реализација, но тогаш сето тоа завршило со сурово злосторство. Оној што таа го извршила, имено, го убила својот сопруг. А сето тоа започнало ветувачки, нејзината кариера во 1950-тите била во подем, како млад модел. Со скромно потекло, Сандра сонувала …

Повеќе »