(ВИДЕО) ТАЖНО – МОЛК И НЕВЕРУВАЊЕ: Бивша манекенка пронајдена мртва…Била застрелана 18. пати!

Манекенката Ребека Ландрит била пронајдена мртва покрај пат во Пенсилванија
За ова монструозно убиство е уапсен возач на камион од Тексас.
Истражителите во извештајот навеле дека поранешната манекенка била застрелана 18. пати, а раните биле видливи на вратот, главата, грлото, рацете и градите. Полицијата верува дека била убиена неколку часа пред да биде пронајдена. Кога ја пронашле, таа немала никакви документи со себе, но отпечатоци од прсти и потврди биле доволни за да им се помогне на истражителите да утврдат која е таа.
26-годишниот возач на камион е поврзан со локациите што се појавуваат на сметките пронајдени кај Ребека, а податоците во мобилните телефони и видеата од камерите и помагаат на полицијата да утврди дека е тоа така. Полицијата пронашла чаури со крв и чаури во камионот на Ролинс кои тој се обидел да ги исчисти со белило. Тој билуапсен, три дена по пронаоѓањето на телото на Ребека, во Конетик, оддалечен околу 250 милји.
Ребека била успешна манекенка и ја сакала модата.


Фото: Принтскрин

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 26.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Почетокот на работната недела има малку посложена слика за тоа што се случува …