Tag Archives: уапсен

(ВИДЕО+ФОТО) ПОЧИНАЛ ТИКТОКЕРОТ КОЈ БИЛ ЗАСТРЕЛАН ВО КИНО: Осомничениот се повикува на лудило!

Sвездата на „ТикТок“, Ентони Барахас починал во болница пет дена откако беше застрелан во главата додека бил на состанок во кино во Калифорнија. Полицијата потврдила дека 19-годишникот им подлегнал на повредите во саботата наутро, наведувајќи во соопштението дека „изразуваат сочувство до неговото семејство и пријателите“. Барахас во понеделникот бил на …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА СНИМКА: Киднаперот го грабнал момчето (5) и го вовлекол во автомобилот, мајката го спасила синот…

Момчето шетало со неговата мајка кога Мекгонагл излегол од црвениот автомобил, го грабнал момчето и трчајќи го одвел во автомобилот додека друг повозрасен осомничен седел на совозачкото седиште Џејмс Мекгонагл (24) во четвртокот се обидел да киднапира петгодишно дете пред неговата мајка. Сè е снимено од камерна надзор на улицата …

Повеќе »

Хорор во Хрватска: Уапсен бидејќи 28. години држел роб

Се сомнева дека од 1993. до јуни 2021. година, осомничениот физички го малтретирал 66-годишниот маж на неговата фарма, искористувајќи ги тешките семејни околности и животните околности и го присилувал на секојдневна тешка физичка работа. Припадници на Службата за криминалистичка полиција завршиле со кривичната истрага против 65-годишен осомничен од областа Копривница-округ …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – МОЛК И НЕВЕРУВАЊЕ: Бивша манекенка пронајдена мртва…Била застрелана 18. пати!

Манекенката Ребека Ландрит била пронајдена мртва покрај пат во Пенсилванија За ова монструозно убиство е уапсен возач на камион од Тексас. Истражителите во извештајот навеле дека поранешната манекенка била застрелана 18. пати, а раните биле видливи на вратот, главата, грлото, рацете и градите. Полицијата верува дека била убиена неколку часа …

Повеќе »

Исповед на татко чија ќерка го посетувала училиштето каде биле злоставувани ученичките: „Да слушнав дека го допрел моето дете, ќе го најдев пред полицијата“

„Станав тој ден и видов порака на телефон, нешто како ‘Тато, ќе читаш за Мики, не грижи се, не ми е важно, во ред е’. Никогаш не ми падна на памет за што станува збор“, вели таткото на една од девојките што ја посетувала познатата школа за глума „Работа на …

Повеќе »

САД – Добил субвенции за спас на работните места па со тие пари си купил Lamborghini Huracan: Му се заканува казна до 70. години затвор!

Жителот на Мајами, Дејвид Хајнс, е обвинет за измама. Тој купил спортскиот автомобил со пари што ги добил од државата како дел од програмата за да им помогне на претприемачите заради „Ковид-19“, пренесува NBC. 29-годишниот Американец преку апликации во име на разни компании побарал и од државата добил 13,5 милиони …

Повеќе »

(ВИДЕО) Идиот во тунирано Порше „летал“ по Менхетн – имал судар па се обидел да избега!

Среќа во несреќа е што поради пандемијата на коронавирус улиците во Њујорк се празна и е избегната поголема несреќа. А, приказната оди вака.Тунираниот болид автомобил на „Порше“ се движеше со огромна брзина по 11-та авенија и, откако возачот изгуби контрола над возилото, се удрил во друго паркирано возило. Иако автомобилот …

Повеќе »

(ФОТО) РОНАЛДИЊО УАПСЕН ВО ПАРАГВАЈ: Влегол со лажен пасош!

РОНАЛДИЊО, бившиот фудбалер на Барселона и бразилската репрезентација, и неговиот брат Роберто Асис се уапсени вчера во Парагвај поради тоа што во земјата влегле со лажни пасоши. Веста ја објавил La Nacion, а за редакцијата на бразилскиот Glob ја потврдила парагвајската полиција. Еуклидис Ацеведо, парагвајскиот министер за внатрешни работи, открил …

Повеќе »

(ФОТО) ЕДВАЈ УАПСИЛЕ ЏИХАДИСТ ОД 250 КИЛА: Морале да го качат во камион – а стои зад многу злосторства!

Припадниците на ирачките сили имале вистински проблем, поточно авантура, во апсењето на муфтијата Шиф ал-Нима во службата Исламска држава, откако утврдиле дека тој е претежок за транспорт со автомобил. Затоа морале да го транспортираат со камион. Абу Абдул Бари познат и како Шифа ал-Нима тежел околу 250 килограми. Ирачките сили …

Повеќе »