Tag Archives: мртва

(ВИДЕО) ТАЖНО – МОЛК И НЕВЕРУВАЊЕ: Бивша манекенка пронајдена мртва…Била застрелана 18. пати!

Манекенката Ребека Ландрит била пронајдена мртва покрај пат во Пенсилванија За ова монструозно убиство е уапсен возач на камион од Тексас. Истражителите во извештајот навеле дека поранешната манекенка била застрелана 18. пати, а раните биле видливи на вратот, главата, грлото, рацете и градите. Полицијата верува дека била убиена неколку часа …

Повеќе »

БОРБА СО ДРЖАВАТА – Оваа жена судот уште во 2017. година ја прогласил за МРТВА: Сите документи и се неважечки и се обидува да докаже дека е ЖИВА но системот НЕ ЈА СЛУША!

Нејзината „смрт“ е резултат на долготраен правен спор во кој учествувал поранешен вработен во нејзината компанија за чистење. Жана Пушан од Франција по грешка била прогласена за мртва во 2017. година, а сето ова време 58-годишничката се бори за „оживување“. Пушан објаснила дека нејзината „смрт“ е резултат на долготраен правен …

Повеќе »

(ФОТО) ТВ ѕвезда пронајдена мртва во својот дом: Имала само 26. години!

Актерката од Јужна Кореја Сонг Јо-џунг починала на 26-годишна возраст, потврдила нејзината агенција во понеделникот. „Актерката Сонг Јо-џунг само што не напушти“, напишале од нејзината агенција на Инстаграм. „Таа беше пријателка која секогаш ни пруѓаше среќа со светла насмевка и одлична актерка со повеќе страст од било кој друг“.   …

Повеќе »

Американска инфлуенсерка пронајдена, мртва, гола покрај пат

Инфлуенсерката од Тексас, Алексис Шарки, била пронајдена мртва откако исчезнала еден ден по американскиот празник Ден на благодарноста.   View this post on Instagram   A post shared by Alexis Sharkey | Mentor (@alexissharkey) Нејзиното голо тело го пронајдоа работниците на патот во Хјустон откако ги забележаа нејзините нозе како …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈСТРАШНА ТАЈНА ВО МУЗИЧКАТА ИНДУСТРИЈА: Ако познатата пејачка е мртва со години, тогаш кого го гледаме?

„Да, многу луѓе мислат дека јас не сум вистинската јас, што е многу чудно. Не знам зошто тие го мислат тоа“, одговорила Аврил на прашање на австралиските новинари… Теориите на заговор за смртта на популарната пејачка повторно се актуелизираа. Тврдењето на теоретичарите на заговор дека канадската пејачка Аврил Лавин починала …

Повеќе »

(ФОТО) ТАЖНО – ХОРОР ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Самохрана мајка се пофалила дека излегла на состанок „после 100. години“, а потоа е пронајдена мртва!

Самохраната мајка на две малолетни деца од Јоркшир, Велика Британија, се пофалила на својот Фејсбук профил дека „отишла на состанок“ после сто години. Неколку часа подоцна, таа била мртва и човекот со кој била на состанок таа ноќ беил обвинет за нејзиното убиство. Лојд Биркби е обвинет за убиство на …

Повеќе »

Позната американска актерка пронајдена мртва во нејзиниот стан

„Самошто дознав дека мојата драга пријателка, глумицата Лиса Шеридан починала. Седам во шок. Лиса и јас снимивме филм пред пет години и многу се зближивме и станавме добри пријателки. Толку ретко е да пронајдете така нежна душа во оваа индустрија, град…“ Американската актерка Лиза Шеридан (44) пронајдена е мртва во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тажна судбина – Избегала од Романија за да се врати и умре: Пејачката која со слава се здоби со песна на Бреговиќ пронајдена мртва во Дунав!

Романско-канадската пејачка Анка Поп е пронајдена мртва откако нејзиниот автомобил мистериозно завршил во Дунав, на југозападот на Романија. Службата на брза помош соопштила дека ја истражуваат смртта на пејачката, наведува „Фокс њус“. Нив ги повикала 34. годишната сестра на пејачката бидејќи не можела да влезе во семејната куќа, во неделата …

Повеќе »

Тажно: Телото на исчезнатата Македонка, во Лос Ангелес, пронајдено во гроб!

Полицијата во Лос Анџелес досега не ја потврди информацијата, но закажана е прес-конференција во 15 часот по американско време каде што ќе откријат повеќе детали. Македонската државјанка Адеа Шабани, која исчезна пред повеќе од еден месец во Лос Анџелес каде што студирала глума е пронајдена мртва. Телото на младата девојка …

Повеќе »