(ВИДЕО) Симон Трпчески вечерва во Отава ќе го изведе „Македонисимо“: „Поздрав до македонскиот народ и сите Македонци кои се свесни за своите корени и имаат достоинство, со една прекрасна песна која тлее со генерации!“

Најпознатиот македонски, но и светски пијанист, Симон Трпчески ја започнува турнејата по Америка…
Вечерва во Отава со својот оркестар ќе го изведе „Македонисимо“ а своите фанови ги почести со една специјална песна.

„Пред североамериканската премиера на МАКЕДОНИСИМО, поздрав до македонскиот народ и сите Македонци кои се свесни за своите корени и имаат достоинство, со една прекрасна песна која тлее со генерации!
Отава, доаѓаме 🙂“, напиша Трпчески на својата страна на Фејсбук.


Фото: Принтскрин/Facebook


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес во Струга работилница на тема: Вклучи свест, исклучи стигма! Да зборуваме за менталното здравје!

„Вклучи свест, исклучи стигма! Зборувај за менталното здравје“ е насловена работилницата, која денес, 19 јули, …