(ВИДЕО) Школување од дома во кралското семејство:„Џорџ сака да ги заврши сите задачи на Шарлот – па да прават сендвичи!“

Кејт Мидлтон откри дека, како и секое семејство за време на периодот на изолација, таа наидува на проблеми за време на школувањето на децата од дом
Како и многу родители низ целиот свет, Кејт Мидлтон се соочила со мали проблеми за време на школувањето дома.
Кејт раскажала приказна од нејзиниот дом и открила како принцот Џорџ (6) и принцезата Шарлот (5) учат од дома.
“Точно е. Џорџ многу се нервира бидејќи сака да ги заврши сите задачи на Шарлот. Да се направат забавни сендвичи е многу поинтересно отколку да пишувате литературна задача”, рекла Кејт со насмевка.

Семејството, открила таа, одлично се држи во текот на овој период.
„Сигурна сум дека истото го доживувате и во вашето семејство за време на школувањето од дома“, продолжила таа.
„Тоа е предизвикувачки период, но ние сме доста добро“, додала војвотката од Кембриџ.
Како и секоја мајка, Кејт морала да најде начин да им објасни на децата зошто тие не треба да стапат во контакт со други луѓе, како и со членовите на семејството.
„Немавме многу повици преку видео, но ќе дадеме се од себе за да имаме повеќе сега. Разговараме со нашето семејство секој ден“.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Менторската работилница „Што после средно“

Во среда, на 22 мај 2024 година, во кафе-книжарницата Буква, со почеток од 12:00 часот …