(ВИДЕО) Сабота: „Урбан блок“ со нови теми!

Во денешното издание на „Урбан блок“ ќе проследите:
– почнува новиот моден викенд во Скопје. Што да очекувате од него?
– останете модерни и задржете си ја удобноста – какви обувки ќе бидат актуелни оваа сезона?
– нов закон во Франција. Отсега сите ќе бидеме природни на фотографиите, или барем ќе се знае дека не сме.
– патуваме во земјата на опуштеноста и реге музиката…
– ве советуваме – како со габичната инфекција, што претствува и како се лекува – дознаваме од разговорот со доктор Тихомир Цветковиќ.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува актерот Драган Довлев

Драган Довлев е роден на 21 јуни 1970 година во Охрид. Тој е македонски театарски, …