(ВИДЕО) Полицајци извлекле онесвестен возач од запалено возило, близу бензинска

Пет американски полицајци биле наречени херои откако успеале да спасат човек кој се онесвестил во својот автомобил во близина на бензинска пумпа.

Видеото објавено од полициската станица во Атланта покажува како полицајци трчаат кон автомобил од кој се крева чад и заеднички му помагаат на несвесниот возач.


Фото: Принтскрин/Atlanta Police Department/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 21.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Обидете се да создадете средина во која ќе можете сè да правите лесно …