Tag Archives: атланта

(ВИДЕО) Полицајци извлекле онесвестен возач од запалено возило, близу бензинска

Пет американски полицајци биле наречени херои откако успеале да спасат човек кој се онесвестил во својот автомобил во близина на бензинска пумпа. Видеото објавено од полициската станица во Атланта покажува како полицајци трчаат кон автомобил од кој се крева чад и заеднички му помагаат на несвесниот возач. Фото: Принтскрин/Atlanta Police …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) КУЌА ОД СОНИШТАТА – Погледнете како изгледа раскошниот дом на холивудскиот „снагатор“ за кој дал 9. милиони долари!

Ѕвездата на акциските филмоци, Двејн’The Rock’ Џонсон одлучил да „искешира“ 9. милиони долари за луксузното здание сместено во Паудер Спрингс, во Џорџија, околу 45. минути оддалечено од Атланта. Станува збор за раскошна градба која има осум спални соби, шест бањи, простран виснки подрум и надворешен базен. Уште во март оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ тоа се случува: Бијонсе и Џеј Зи нападнати среде концерт!

На бината се качил пијан маж од првиот ред и почнал да трча кон нив… Познатата музичка ѕвезда Бијонсе и нејзиниот сопруг, раперот Џеј Зи биле нападнати вчера на сцена на концертот во Атланта. Најпознатата музичка двојка била нападната додека го завршувале заедничкиот настап, за време на изведбата на една …

Повеќе »

(ВИДЕО) Спот за кој говори цел свет: „Не е можно да се тргне погледот“

Американскиот рапер Чајлдлиш Гамбино со спотот за синглот „Ова е Америка“ предизвикал дебати ширум светот како и безброј написи кои објаснуваат што всушност се случува во спотот. Се’ започнува со столче и гитара и на прв поглед празен хангар. На столчето му приоѓа црнец, го зема инструментот и почнува да …

Повеќе »