(ФОТО Галерија) КУЌА ОД СОНИШТАТА – Погледнете како изгледа раскошниот дом на холивудскиот „снагатор“ за кој дал 9. милиони долари!

Ѕвездата на акциските филмоци, Двејн’The Rock’ Џонсон одлучил да „искешира“ 9. милиони долари за луксузното здание сместено во Паудер Спрингс, во Џорџија, околу 45. минути оддалечено од Атланта.
Станува збор за раскошна градба која има осум спални соби, шест бањи, простран виснки подрум и надворешен базен. Уште во март оваа година ‘The Rock’ признал дека бара нов дом за себе и своето семејство, а кога ја посетил 88. годишната тетка во Атланта, бргу паднала и одлуката за преселба.
„Важно ми е да имам место за себе и своето семејство, каде ќе пронајдам душевен мир кој ми е неопходен“, рекол премногу запослениот ‘The Rock’ (‘Брзи и жестоки’, ‘Hobbs & Shaw’,’Skyscraper’, ‘Ballers’) кого магазинот Форбс летоска го прогласил за најплатен глумец на денешницата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈНОВА МЕТЕО ВЕСТ: Следната седмица многу турбулентна на Балканот и во Македонија, температури до 25 степени?!

Метео прогноза на Славчо Попоски: Следната седмица доста турбулентна на Балканот, од Африка ни следува …