Tag Archives: двејн џонсон

(ВИДЕО) The Rock воодушевил со видео со 9. милиони прегледи во кое открил што ја учи својата ќерка

Двејн Џонсон се обидува да ги направи своите ќерки силни жени. Ова го потврди објавувајќи симпатично видео со неговата двегодишна ќерка Тијана Гиа.   View this post on Instagram   A post shared by therock (@therock) „Можеш ли да кажеш: Јас сум убаво девојче?“, ја прашува Рок и таа лесно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познатиот глумец подготвил изненадување на човекот кој во младоста го примил како бездомник

“The Rock” никогаш не го заборавил неговото добро дело. Актерот Двејн Џонсон, познатиот „The Rock“, денес е богат и успешен, но не секогаш имал толку среќа. Тој во тинејџерските години бил сиромашен бездомник, а по тој повод му помогнал и поранешниот менаџер во борење Бруно. „The Rock“ никогаш не го …

Повеќе »

(ФОТО) „The Rock” заглавил во Порше: Не е убаво ниту да си толку крупен!

Двејн Џонсон се заглавил во уште еден автомобил од соништата. Акциониот спектакл „Red Notice“ наишол на нови проблеми. За нив е виновен Двејн Џонсон, односно неговото тело. Имено, поранешниот борач и еден од најплатените актери е едноставно преголем за да се смести во супер спортски автомобил. По неколкумесечен прекин на …

Повеќе »

(ФОТО) Баба славела 101. роденден: Холивудскиот глумец и испратил шишиња текила!

Двејн „Д Рок“ Џонсон и го разубави денот на обожавателка, кога за роденденот и испратил две шишиња текила. Актерот (48) го лансираше својот бренд текила на почетокот на оваа година, па Двејн веројатно сметал дека е добра идеја да се донираат шишиња од овој пијалок на еден од неговите најголеми …

Повеќе »

Двејн Џонсон се опоравил од короната – Снима нов филм!

Холивудскиот актер Двејн Џонсон се опорави од коронавирусот и веднаш се посвети на филмските обврски. Имено, според странските медиуми, актерот веќе работи на својот нов филм „Red Notice“, инаку нов проект на Нетфликс. „Снимањето започна на 14 септември“, рекол Хирам Гарсија, извршен директор на филмот. Тој објаснил дека завршиле половина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најплатениот глумец на светот, неговата сопруга и двете ќеркички имале коронавирус

Двејн THE ROCK Џонсон објавил дека тој и неговото семејство биле позитивни на коронавирус. Најплатениот актер на денешницата вели дека тој, неговата сопруга и двете ќеркички се заразиле со коронавирус и покрај тоа што се придржувале на мерките на претпазливост. „Ова е една од најпредизвикувачките и најтешките работи со кои …

Повеќе »

ТОЈ Е ВТОРА ГОДИНА ПО РЕД НАЈПЛАТЕН ГЛУМЕЦ: Ќе ви се сврти во глава од бројките кои Двејн Џонсон ги заработува!

Втора година по ред, Двејн Џонсон или популарниот „Рок“ е прогласен за најплатен актер, пишува списанието „Форбс“. Поранешниот борач, наводно, заработил 87.500.000 американски долари помеѓу 1 јуни 2019 година и 1 јуни 2020 година, вклучувајќи и 23.500.000 американски долари од еден трилер во кој глуми. Кога ќе се собере заработката …

Повеќе »

ЕНТОНИ ХОПКИНС, ЏОРЏ КЛУНИ, РАЈАН РЕЈНОЛДС, РАСЕЛ КРОУ…7. легендарни глумци ги откриле најдобрите совети кои ги добиле во животот: „Не сфаќајте се себе толку сериозно!“

Погледнете што научиле… Двејн Џонсон „Кога имав 15 години, слушнав дека е фино да се биде важен, но поважно е да се биде фин. Сите на кои им се восхитував беа луѓе како Харисон Форд или професионални спортисти. Тие беа славни и мислев, ако успеам ќе бидам славен. Секогаш ќе …

Повеќе »

(ФОТО) ТОП 10 НАЈГОЛЕМИ ЅВЕЗДИ НА ИНСТАГРАМ. Од една фотогарфија заработуваат и’ по еден милион долари!

Не е тајна дека познатите личности на Инстаграм на таканаречените спонзорирани натписи, каде што ги рекламираат производите на разни компании,прават милиони. На врвот на листата на успешни луѓе на Инстаграм е славниот актер Двејн „Рок“ Џонсон, а она што го издвојува е бројката што ја добива за една спонзорирана објава …

Повеќе »