Tag Archives: акција

(ВИДЕО) Критичарите го фалат новиот филм на Џерард Батлер, тоа е еден од неговите омилени филмови што ги снимил

Џерард Батлер смета дека филмот „Plane“ (Опасен лет) е еден од најдобрите што ги снимил. Иако Шкотланѓанецот доминираше во бројни акциони филмови, како што се „300“, „Граѓанин со опасни намери“ и „Ловец на глави“, овој нов акционен трилер е меѓу неговите омилени. Филмот го следи пилотот Броди Торенс (Џерард Батлер), …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВИДЕНО: Акција за спасување куче – организирани и упорни!

Снимката не покажува каде и кога се случило ова спасување на куче кои стои пред следен мини водопад. Но, еден човек се симнува до него, и покрај високите ѕидови и потоа се обидува некако да се искачи… За среќа тука се наоѓаат и неколку дреугихумани лица кои по добра организација, …

Повеќе »

(ВИДЕО) По средбата со семејствата на загинатите во сообраќајот, градоначалничката пијана седнала зад воланот

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ја признала вината, но како и многу наши политичари и таа нема намера да поднесе оставка.Карен Вилијамс, градоначалничката на Редленд, Австралија, моментално е под тешки критики откако со својот автомобил удрила во дрво додека била под дејство на алкохол. Работата да биде уште полоша, несреќата се случила веднаш откако …

Повеќе »

ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ ОМРАЗА: Софија Сапега осудена на шест години затвор

Белорускиот суд денеска ја осуди Софија Сапега, девојката на дисидентот Роман Проташевиќ, на шест години затвор за поттикнување социјална омраза, соопшти групата „Виснарајтс“. 24-годишната руска државјанка летла со своето момче, блогер кој го критикува белорускиот лидер Александар Лукашенко, на летот на Рајанер од Атина за Вилнус во мај 2021. година, …

Повеќе »

Акција на АД „Пошта на Македонија“ -„Во чест и сеќавање на Тоше“

Да покажеме дека и сите ние, го сакаме исто толку, колку што тој нè сакаше нас! АД „Пошта на Македонија“ по повод роденденот на Тоше Проески, 25. јануари започнува акција – „Во чест и сеќавање на Тоше“ преку која може да купите поштенска марка, ФДЦ коверт, максимум карта и масовен …

Повеќе »

(ФОТО) Раскринкан гинеколог кој на жените им нудел секс за да ги „излечи“ од вирусот!

Италијански лекар познат по прекарот „Др. „Волшебната флејта“ бил разоткриена како измамник бидејќи наводно и понудил секс на пациентка – за да ја „излечи“ од вирусот што предизвикува рак. Во извештајот се наведува дека 60-годишниот д-р Џовани Миниело во градот Бари и рекол на 33-годишна жена дека има хуман папилома …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полиција запрела караван и запленила скапоцени автомобили

Купиле скапи автомобили без да го платат долгот кон државата. Даноците се нужно зло, а некои мислат дека можат да ги заобиколат. Сопствениците на скапи автомобили во Индија неодамна го доживеале ова на своја кожа. Како што пренесува India Today, група сопственици на луксузни и суперспортски автомобили организирале собир по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сигурносните камери снимиле питбул како спасува кученце од давење: Неверојатна приказна!

Сигурносна камера покрај базенот на семејната куќа снимила питбул како спасува мало кученце од давење. Кога питбулот го видел кучето во базенот, најпрво не знаел што да прави, па почнал да трча наоколу. Потоа го фатил кутрето за ушите и се обидел да го извлече, но не успеал веднаш. Дури …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈДОБРИ ПРИЈАТЕЛИ: Сопственикот се занишал на јаже и се фрлил во езерото – неговите кучиња потрчале да го спасат!

СОПСТВЕНИК на две кучиња отишол со нив до езерото да се искапат, а таму над водата видел јаже кое го искористил за скок. Откако посегнал по јажето, тој се занишал во воздухот неколку секунди, а потоа го фрлил јажето и скокнач во езерото. Додека кратко нуркал под површината, неговите кучиња …

Повеќе »