(ВИДЕО) ОВА БЕБЕНЦЕ се бори како лудо за да преживее: Има ли БИСЕРА право на второ мислење и ЖИВОТ?

Мајката Александра Алексоска на својот профил на Фејсбук сподели видео кое не може да ве остави рамнодушни бидејќи станува збор за нејзиното тримесечно бебе кое се бори за да преживее…
Александра, огорчена од медицинската нега која и’ не ја добиваат индиректно напоменува дека и е потребна помош за да обезбеди ВТОРО МИСЛЕЊЕ за болеста на нејзината ќерка бидејќи тука не и се пружа потребната помош!


„Еве ја мојата БИСЕРА! Моето “ТЕШКО БОЛНО” бебенце со свои ТРИ килограми кое преживеа варичела во утробата, еднаш зостер, два пати зостер.. Кое поради вирус и бактерија е симнато на интензивна и ставено на апарати на кои не беше кога се роди.. Извадено од апарати и продолжува да се бори со низа проблеми… Моментално со две бактерии и два вируси, интрахоспитални.. ОВА бебенце се бори како лудо да преживее..
А некој се запнал да докажува дека јас како мајка не прифаќам дека бебето ми е болно.
Абе овие пет месеци седам и гледам секакви Чуда и мизерии бе… Гледам како ме одминуваат и чекаат повторно бебето да западни за да реагираат? Простете, Известени сте сите.. Ќе биди и СВЕТОТ ИЗВЕСТЕН, бидејќи нели моето бебе е ЕДНО НА ИЛЈАДА ВО СВЕТОТ. На моето бебе му треба нега и таа нега ќе му ја ОВОЗМОЖАМ. Не ми е дозволено да барам второ мислење алооо.. Некој ми ги затвора вратите.. Ама господ ИМА, А ТОА НЕ СТЕ ВИЕ!
СЕ МОЛИ СЕКОЈ ШТО ИМА БИЛО КАКВИ КОНТАКТИ ДА МИ ПОМОГНИ ДА НАЈДАМ СООДВЕТНА НЕГА ЗА МОЕТО БЕБЕ И ТОА ВО КЛИНИКИ НАДВОР ОД МАКЕДОНИЈА. САКАМ ВТОРО МИСЛЕЊЕ И ЌЕ ГО ДОБИЈАМ!!!“


Еве ја мојата БИСЕРА! Моето "ТЕШКО БОЛНО" бебенце со свои ТРИ килограми кое преживеа варичела во утробата, еднаш зостер, два пати зостер.. Кое поради вирус и бактерија е симнато на интензивна и ставено на апарати на кои не беше кога се роди.. Извадено од апарати и продолжува да се бори со низа проблеми.. Моментално со две бактерии и два вируси, интрахоспитални.. ОВА бебенце се бори како лудо да преживее.. А некој се запнал да докажува дека јас како мајка не прифаќам дека бебето ми е болно.Абе овие пет месеци седам и гледам секакви Чуда и мизерии бе.. Гледам како ме одминуваат и чекаат повторно бебето да западни за да реагираат? Простете, Известени сте сите.. Ќе биди и СВЕТОТ ИЗВЕСТЕН, бидејќи нели моето бебе е ЕДНО НА ИЛЈАДА ВО СВЕТОТ. На моето бебе му треба нега и таа нега ќе му ја ОВОЗМОЖАМ. Не ми е дозволено да барам второ мислење алооо.. Некој ми ги затвора вратите.. Ама господ ИМА, А ТОА НЕ СТЕ ВИЕ!СЕ МОЛИ СЕКОЈ ШТО ИМА БИЛО КАКВИ КОНТАКТИ ДА МИ ПОМОГНИ ДА НАЈДАМ СООДВЕТНА НЕГА ЗА МОЕТО БЕБЕ И ТОА ВО КЛИНИКИ НАДВОР ОД МАКЕДОНИЈА. САКАМ ВТОРО МИСЛЕЊЕ И ЌЕ ГО ДОБИЈАМ!! Споделете! 🙏🙏🙏


Gepostet von Aleksandra Aleksoska am Montag, 24. Februar 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вечерва во Кинотека на Македонија ќе се одржи проекција на документарниот филм „Време на бетон“

Во Кинотека на Македонија, вечерва со почеток во 20:15 часот, ќе биде прикажан македонскиот документарен …