(ВИДЕО) Ја дочекуваме 2023 година: Кирибати и Самоа први славеа, во Нов Зеланд огномет

Новата година ни тропа на вратите, но не за сите во исто време.
Први во новата 2023 година влегуваат пацифичките Кирибати и Самоа, додека следна за неколку часа разлика ќе биде Австралија.
Новата година во 11 часот ја прославиле островите Кирибати и Самоа, острови во Тихиот Океан.


Нов Зеланд ја започна 2023 година со спектакуларен огномет, како и секогаш.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 19.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Нема потреба од брзање, но важно е да ги контролирате соработниците кои се …