(ВИДЕО) Дедо дошол во болница да го види внучето а доживеал ИЗНЕНАДУВАЊЕ кое го довело до солзи!

Мајк Стеф немал идеја што го чека кога отишол во породилиштето да ја поздрави својата ќерка Џеси и да го види внучето, пишува Happilynew.com
Тогаш, додека тој и неговата сопруга Џулија го гледале малото бебе, Џулија случајно ја забележала плочката со името на детето: Мишел Стеф Ваи.


Детето не само што го именувала по неговиот дедо, туку го задржала и своето моминско презиме, што таа и нејзината сестра ги смениле во моментот кога се омажиле. Сепак, essеси сакаше презимето да се пренесува низ генерациите.
Мајк, гледајќи го името на детето, реагирал емотивно и ниту тој ниту неговата сопруга не можеле да ги сокријат солзите.


Фото: Принтскрин/Youtube/Happilynew.com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 24.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работата оди во насока која вам ви одговара, само треба да бидете трпеливи …