Tag Archives: внук

(ВИДЕО) ХИТ! Баба првпат видела слика од својот внук па се згрозила, а потоа и кажале дека е на видео повик!

Снимката која ќе ја видите била една од најпопуларните и најгледаните на Тик Ток апликацијата во јули Главната актерка во видеото е баба која била сериозно измамена од нејзиниот внук Стјуарт. Тој и рекол да погледне слика од бебе, кое, наводно, е внук на нејзин пријател. Кога ја видела сликата …

Повеќе »

(ФОТО) НЕУТЕШНА МАЈКА: Еве како изгледа Лиса Мари Присли откако нејзиниот син изврши самоубиство во семејниот дом

Лиса Мари Присли е скршена по смртта на нејзиниот син Бенџамин. Поголемиот дел од времето го поминува со нејзината ќерка Рајли и девојката на Бенџамин, Дајана Пинто. Лизса Мари била фотографирана два дена откако Бенџамин се самоубил во семејниот дом, каде го нашла девојката. Според странските медиуми, тој со пушка …

Повеќе »

Трагично починал 27. годишниот внук на Елвис Присли: Сам си го одзел животот!

Внукот на Елвис Присли и синот на Лиза Мари Присли, Бенџамин Кеу (27) трагично починале. Според полицискиот извештај, сам се застрелал. Тој бил пронајден во неговиот дом во Калабасас во неделата вечерта. “Нејзиното срце е целосно скршено и таа е неутешна, но таа се обидува да биде силна за нејзините …

Повеќе »

(ФОТО) „ОПАСНИ МЕКИЦИ“: Сопругата на Жељко Јоксимовиќ позитивна на корона вирус!

Во Србија последните денови е актуелна веста дека Цеца Ражњатовиќ стана баба откако нејзиниот син Вељко доби наследник…но… Се чини дека прославата на раѓањето на внукот на Цеца Ражњатовиќ била опасна за сите присутни на мекиците по повод раѓањето на нејзиниот внук… После веста дека Цеца и нејзиниот син се …

Повеќе »

Дино Мерлин станал дедо: Добил внук!

Популарниот музичар станал дедо,открива Dnevni avaz. Првото внуче популарниот пејач го добил пред неколку дена кога се породила сопругата на неговиот син Хамзо, Џинета Табаковиќ – Дербишхалиловиќ. Наводно, момчето го добило името според прадедото Незир, татко на првата сопруга на Дино, мајка на Хамзо. „Мајката и бебето се веќе дома …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАБА СЛУЧАЈНО ИЗЕЛА КОЛАЧИЊА СО МАРИХУАНА: Нејзината реакција била УРНЕБЕСНА – луѓето не веруваат што правела!

Баба од непознат тип случајно ги изела негоите колачиња со марихуана,што тој го снимил со неговиот телефон, а нејзината реакција станала хит на социјалните мрежи. Кога колачињата почнале да „работат“, жената седела во црна фотелја, борејќи се да стигне до чашата што стоела до неа. Кога конечно успеала да стигне …

Повеќе »

Преслаткото видео од дете кој го храни прадедото со деменција го освои интернет

ШЕСТГОДИШНИОТ Колтон Кеит станал ѕвезда откако по интернет се проширила снимка на која тој трпеливо го храни 79. годишниот прадедо, Френклин… Френклин е болен од деменција и Алзхајмерова болест и ништо не може сам, открила Никол Еретриџ, мајката на Колтон. Додека го снимала Колтон како се грижи за прадедото, Никол …

Повеќе »

(ФОТО) Кили доби внук и официјално стана дедо: Се породи неговата ќерка Јоана – преслатко бебенце!

Пред неколку недели Кирил Поп Христов објави фотографии со бремената ќерка а денес веќе може да се пофали дека и официјално станал дедо! Популарниот актер Кирил Поп Христов – Кили, утринава стана дедо – се породи неговата ќерка Јоана која заедно со својот сопруг Родригез Сориа Хосе Луис живее во …

Повеќе »

Ја нема на сцената: Се посветила на внукот со аутизам и живее со пензија од 300. евра

Пејачката Маја Оџаклиевска повеќе пати говорела за семејниот проблем откако на нејзиниот внук Лука во 2013. година му е дијагностициран аутизам. „Стана сосема друго дете. Лута сум на цел свет затоа што знам дека мојата ќерка роди здраво дете“, рекла Маја Оџаклиевска за белградска „Глорија“. Пејачката повеќе не се појавува …

Повеќе »