Tag Archives: загаден воздух

TikTok преплавен со нереални снимки од Њујорк: „Како да сме во апокалиптичен филм“

ЗАГАДУВАЊЕТО од шумските пожари кои беснеат низ Канада со недели зафати големи делови од Северна Америка, каде што се издадени предупредувања за високоризичен квалитет на воздухот за повеќе од 55 милиони луѓе. Чадот стигна до Њујорк и Конектикат, каде што квалитетот на воздухот беше класифициран како „нездрав“. Голем број њујорчани …

Повеќе »

ЛЕК ОД ПРИРОДАТА – Против алергени во ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ со природни руски препарати. Следете ги рецептите за ДЕЦА и возрасни на тројца влијателни доктори …

Наместо да посегнувате кон медицински препарати, кои главно се базираат на кортикостероиди, пробајте три природни препарати по совет на руски лекари. Алергиите се зголемена чувствителност на организмот на влијание на одредени надворешни фактори наречени алергени, како што се хемиски состојки, микроорганизми, прехранбени производи, полен на некои растенија и други алергени. …

Повеќе »

ЈА ВИКААТ „МАКЕДОНСКА ДОКТОРКА ХАУС“: Почитуван кардиолог дала отказ во Скопје и отишла да работи во Хрватска – Одлуката ја донела ненадејно а пресуделе „2 работи“

Истакнат кардиолог од Скопје, проф. др. Д-р Лујза Груева, една од најголемите експерти и дијагностици во регионот и пошироко, со прекар „Македонска докторска куќа“ во нејзината матична земја, неодамна работи во болница во Пула. Овој врвен лекар кој зрачи со заразна позитивна енергија е дефинитивно нов ас во ракавот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тажна Македонијо: Децата на фестивалите наместо да пеат за детството – пеат за загадувањето!

Сакале или не загадувањето допре и до фестивалските сцени, поточно на детски фестивал… И, иако децата кои се наше најголемо богатство треба да пеат за своите игри, другарства па и љубови…се чини дека се појави нов тренд – децата пеат за загадувањето… Токму тоа го испеа Сандра Несторовска – „Загаден …

Повеќе »