ЛЕК ОД ПРИРОДАТА – Против алергени во ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ со природни руски препарати. Следете ги рецептите за ДЕЦА и возрасни на тројца влијателни доктори …

Наместо да посегнувате кон медицински препарати, кои главно се базираат на кортикостероиди, пробајте три природни препарати по совет на руски лекари.
Алергиите се зголемена чувствителност на организмот на влијание на одредени надворешни фактори наречени алергени, како што се хемиски состојки, микроорганизми, прехранбени производи, полен на некои растенија и други алергени. Алергиските болести најчесто вклучуваат алергиски заболувања, алергиско кивање, астма, алергиски алвеолитис, алергиски заболувања на кожата и бројни други последици.
Наместо да прибегнувате кон медицински препарати, кои главно се базираат на кортикостероиди, пробајте три природни препарати по совет на руски лекари.

Препорака на др. Генадиј Малахов
Во чаша топло млеко додадете една лажичка мед и половина лажичка рендан ѓумбир. Добро промешајте и пијте навечер пред спиење.
Рецептот на д-р. Малахот помага против алергија на полен и ги отстранува токсините од телото.


Препорака на др. Ханин
Исцедете сокот од свежиот корен од целер. Пијте 1. до 2. лажици сок дневно, половина час пред оброците.
Можете да подготвите чај и од 2. лажици мелен корен, оставете го во чаша ладна вода 2 .часа, а потоа процедете се. Пијте една третина од чаша од 200 милилитри најмалку 3 пати на ден пред јадење.

Рецепт за деца на д-р. Михаил Богомолов
Земете 2. чаши козјо млеко. Додадете една чаша вода која претходно сте ја свариле и изладиле на собна температура и четвртина чаша свежо цеден сок од тиква. Промешајте. Пијте по половина чаша 3. до 4. пати на ден, загреана на околу 35 степени, половина час пред оброците. Третманот треба да трае еден месец.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мила Србиноска гордо го вее македонското знаме на Европското првенство во хип хоп по освоениот бронзен медал

Вчера (23.06.2024) започна Европското првенство во хип хоп во Жнин, Полска – „HIP HOP BATTLE …